Newsello.pl

Red Bull Slackship powraca do Gdyni!

Red Bull Slackship zacumuje w sobotę 19 sierpnia do Gdyni. W tym roku w rywalizacji o mistrzostwo 3. edycji zawodów weźmie udział 10 zaproszonych uczestników z całego świata.
Red red bull slackship powraca do Gdyni.
Red red bull slackship powraca do Gdyni.

Po raz pierwszy w historii zawodów, szanse na start z elitą dyscypliny będzie też miał także jeden zawodnik, który otrzyma dziką kartę. Poszukiwania slackliner’a, który zmierzy się z najlepszymi zawodnikami wystartowały 13 czerwca. Wszyscy marzący o udziale w międzynarodowych zawodach Red Bull Slackship mogą wysyłać swoje zgłoszenia do 26 lipca. 

Red Bull Slackship na Darze Młodzieży to zawody o udziale, w których marzy wielu slacklinerów z całego świata. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy dają szansę debiutantom i poszukują wschodzącej gwiazdy slackline’u, który stawi czoła światowej elicie specjalistów od akrobacji na linie. Rywalizacja 10 najlepszych światowych zawodników i jednego debiutanta rozgrywana będzie na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami żaglowca na wysokości 25 metrów. Zawody składają się z kilku rund, podczas których slacklinerzy wykonują ewolucje w taki sposób, żeby nie spaść, a sędziowie oceniają trzy elementy: styl, trudność wykonywania trików i wysokość ich wykonywania.

W 3. edycji zawodów ponownie weźmie udział zeszłoroczny zwycięzca, 28-latek z USA – Mickey Wilson. Amerykanin zwracał na siebie uwagę - nie tylko ze względu na umiejętności jakie prezentował, ale również piracką stylizacją, w której wykonywał ewolucje na taśmie. – Moje zwycięstwo zawdzięczam talentowi, treningom i praktyce w chodzeniu na taśmie.- powiedział Mickey tuż po zawodach, które odbyły się 5 czerwca 2016 roku w Gdyni.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Blachotrapez przedłuża kontrakt z Reprezentacją Polski

Blachotrapez przedłuża kontrakt z Reprezentacją Polski

Sport
środa, 23 sierpnia 2017, 11:58
Blachotrapez i Polski Związek Piłki Nożnej przedłużyły umowę, w ramach której czołowy producent pokryć dachowych i elewacyjnych w naszym kraju jest Oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.
Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa!

Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa!

Sport
wtorek, 27 czerwca 2017, 16:57
Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do TAURON Areny Kraków. Już 9 grudnia Mistrz Świata Colton Haaker zmierzy się ze światową czołówką w walce o obronę tytułu mistrzowskiego.

Zobacz również