Newsello.pl

"Przemiana" – film na podstawie światowego bestsellera w klimacie kultowego "Zmierzchu"

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami adaptacji jednej z najsłynniejszych powieści Margaret Mahy, jednej z najwybitniejszych autorek książek dla młodzieży.
"Przemiana" – film na podstawie światowego bestsellera w klimacie kultowego "Zmierzchu" [fot. Mayfly]
"Przemiana" – film na podstawie światowego bestsellera w klimacie kultowego "Zmierzchu" [fot. Mayfly]

Życie stawia nas często w trudnym położeniu, gdzie musimy podejmować trudne decyzje i przechodzić przemianę... Właśnie w takiej sytuacji znalazła się bohaterka filmu "Przemiana".

Opis filmu

Laura Chant jest nastolatką mającą dar widzenia przyszłości. Dziewczyna na co dzień opiekuje się swoim młodszym bratem Jacko. Pewnego dnia Laura traci ze wzroku chłopca. Znajduje go z podstarzałym sprzedawcą antyków, który przybija chłopcu pieczątkę na rękę. Pieczątka nie chce zejść ze skóry dziecka, a chłopiec zapada na śmiertelną chorobę. Kolega ze szkoły wyjaśnia Laurze, że Jacko został opętany przez pradawnego demona. Jedynym sposobem na wypędzenie złego ducha jest przemiana Laury w wiedźmę.

Obsada

Przyglądając się materiałom promocyjnym, możemy zauważyć wiele znanych twarzy. W filmie, występuje m.in Timothy Spall, brytyjski aktor znany z takich filmów jak Ostatni Samuraj (2003), Harry Potter i Więzień Azkabanu (2004) czy Pan Turner (2014), za rolę w którym zdobył Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego aktora.

Wiele miłych wspomnień może też wzbudzić obecność Lucy Lawless, prawdziwej ikony nowozelandzkich produkcji filmowych. W Polsce, znana jest głównie z kultowego serialu Xena. Wojownicza księżniczka (1995). Oprócz tego, wystąpiła w wielu hollywoodzkich produkcjach takich jak Opowieści na dobranoc (2008), Spartakus: Zemsta (2012).

W roli głównej zobaczymy Melanie Lynskey, kolejną nowozelandzką aktorkę. W 1993 r. zagrała nastoletnią morderczynię u boku Kate Winslet w filmie Niebiańskie stworzenia. Film został dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność, a sama Lynskey zdobyła nagrodę New Zealand Film and TV Awards dla najlepszej aktorki.

Za reżyserię odpowiadają Miranda Harcourt i Stuart McKenzie.

Materiał źródłowy

Film powstał na podstawie powieści „Przemiana” Margaret Mahy. Książka została wydana po raz pierwszy w 1984 r., zyskując status kultowego dzieła w kanonie literatury dla młodzieży. Ten światowy bestseller sprzedał się w kilkuset tysiącach egzemplarzy na całym świecie i został przetłumaczony na 24 języki. W 2007 r. książka została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Skrzat. Scenariusz do filmu przygotował Stuart McKenzie.

Sama Margaret Mahy (1936-2012), jest najbardziej znaną nowozelandzką autorką powieści dla młodzieży. Napisała ponad 120 książek, za które zdobyła wiele nagród literackich, w tym Carnegie Medal i Nagrodę imienia Hansa Christiana Andersena – najbardziej prestiżową nagrodę za dokonania na polu literatury dziecięcej.

Jak twórcy poradzili sobie z adaptacją tak wielkiego dzieła, tak znanej autorki? Sprawdźmy na zwiastunie!

"Przemiana" – zwiastun

Film "Przemiana" w kinach od 15 czerwca 2018.

Polecamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również