Newsello.pl

Prawdziwa historia o pokonywaniu barier – film „Pełnia życia”!

Dowiedz się więcej o niezwykłej historii o tym, że czasami w najgorszych chwilach można odnaleźć prawdziwe szczęście.
Prawdziwa historia o pokonywaniu barier – film „Pełnia życia”!
Prawdziwa historia o pokonywaniu barier – film „Pełnia życia”!

Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa go do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie szukać nadziei?

„Pełnia życia” (org. Breathe) to opowieść o niezwykłej miłości, poświęceniu i sile walki. Scenariusz filmu został oparty na prawdziwej historii Robina Cavendisha, który w wieku 28 lat zachorował na polio. W efekcie choroby został sparaliżowany. Lekarze dawali mu zaledwie trzy miesiące życia. Robin postanowił jednak rzucić wyzwanie losowi i zawalczyć o swoją przyszłość.

W latach pięćdziesiątych XX wieku w wyniku epidemii Heine Medina zachorowało w Polsce ok. 22 000 osób, głównie dzieci. Wiele osób przeszło infekcję bezobjawową tej choroby. Przez długi czas porażenne poliomyelitis uważane było za chorobę już minioną, która pozostawiła ewentualnie po sobie różnego stopnia niepełnosprawność ruchową.

Świadomość na temat długotrwałych skutków choroby jest w dalszym ciągu niewielka. Okazało się jednak, że obecnie u wielu pacjentów po polio występuje dodatkowa, powoli postępująca faza choroby, zdefiniowana jako tzw. zespół post-polio. Polskie Stowarzyszenie POLIO+ powstało, aby szerzyć informacje i edukować, w zakresie późnych skutków przebytego polio. Ich działalność podnosi świadomość osób po polio i ich bliskich. Również lekarzy i personelu medycznego, fizjoterapeutów, a także organów władzy oraz administracji państwowej i samorządowej w sprawach dotyczących leczenia i rehabilitacji oraz funkcjonowania społecznego osób po polio.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia POLIO+.

Obecnie dzięki skutecznej profilaktyce szczepiennej zachorowalność na polio znacznie spadła. 

Film "Pełnia Życia" swoją premierę będzie miał 2 lutego 2018 roku. Reżyserem jest Andy Serkis a w rolach głównych wystąpią Andrew Garfield („Przełęcz ocalonych”, „Social Network”, „Milczenie”, „Niesamowity Spider-Man”, „Nie opuszczaj mnie”) Claire Foy („Polowanie na czarownice”) i Hugh Bonneville („Paddington”, „Notting Hill”, „Mansfield Park”, „Iris”).

Zobacz zwiastun filmu:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również