Newsello.pl

"Pętla" – walka o życie najbliższych w bezlitosnej pętli czasu

Filmy już nie raz przedstawiły nam ciekawe pomysły, które były katalizatorem do przekazania nam emocjonujących historii. Oto film południowokoreańskiej produkcji, który zapadnie Wam w Pamięć na długo! Zobaczcie wypowiedź reżysera oraz zwiastun!
"Pętla" – walka o życie najbliższych w bezlitosnej pętli czasu [fot. materiały prasowe]
"Pętla" – walka o życie najbliższych w bezlitosnej pętli czasu [fot. materiały prasowe]

Powtarzanie stale tego samego dnia to znany nam koncept, chociażby za sprawą takiego hitu jak "Dzień Świstaka". Co jednak się stanie, jeżeli do tej formuły dodamy powagę, emocje i napięcie, związane z walką o życie najbliższych? Co jeżeli okaże się, że pętla czasu to bezlitosna pułapka? Na to pytanie, odpowiedź dają nam twórcy filmu "Pętla".

Polacy, będą mieli okazję poznać bardzo ciepło przyjęty "Ha-roo" (ang. "A Day") już 20 kwietnia 2018! Serdecznie polecamy!

"Pętla" – opis filmu

Znany lekarz wraca z długiej podróży, aby spotkać się z ukochaną córką. W drodze do domu jest świadkiem wypadku, którego ofiarą jest nie kto inny, jak jego dziecko. Nagle czas cofa się o kilka godzin, a tragiczne zdarzenie zaczyna się powtarzać. Jedynym sposobem na przerwanie morderczej pętli czasu to uratowanie dziewczynki. Na pomoc przychodzi sanitariusz, który również przeżywa wielokrotnie ten sam dzień.

Po więcej informacji, zapraszamy tutaj: http://kino.dlastudenta.pl/film/petla-ha-ru-2017,24587.html

Kilka pytań do reżysera

CHO Sun-ho brał udział w pracach nad scenariuszami filmów „Descendants of hong gil-dong” i „Narysuje im śmierć”. Pętla jest jego debiutem reżyserskim.

Jak Pan wpadł na pomysł scenariusza „Pętli”?

Myślę, że każdy kiedyś rozmyślał nad tym, jak by to było gdybyśmy cały czas przeżywali jeden i ten sam dzień. Ja tylko dodałem do tej myśli inne pytania: jak ktoś może się czuć w tej sytuacji? Jeśli dwie osoby są uwięzione w tym samym dniu, a ich drogi nie mogą się przeciąć, to jak to wszystko się skończy? Dodawałem stopniowo te pomysły, aż w końcu powstała „Pętla”.

Co według Pana było najważniejsze w reżyserii tego filmu?

Chciałem pokazać kontrast dwóch osobowości, aby publiczność mogła bardziej zanurzyć się w opowieść. Oglądanie skonfrontowanych bohaterów, którzy różnie reagują na przeżywanie tego samego dnia, jest według mnie bardzo ciekawe.

Co takiego wyjątkowego jest w „Pętli”?

Istnieje wiele filmów, komiksów i książek odwołujących się do podróży w czasie, ale jestem zdania, że mój film jest jedyny w swoim rodzaju. Jest to obraz o dwóch mężczyznach, uwięzionych w najgorszym momencie życia i walce o życie ich bliskich. Starałem się wyrazić pewne sprawy odmiennie niż zwykle. Mam nadzieję, że moje intencje zostaną dobrze odczytane przez widzów.

"Pętla" Zwiastun

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również