Newsello.pl

Nowy klip Macieja Maleńczuka

Jest to autorska kompozycja Maleńczuka, która jak żartobliwie mawia na koncertach Artysta, napisana została w odpowiedzi na słynny Chameleon Herbiego Hancocka.
Maciej Maleńczuk
Maciej Maleńczuk

Kameleon Hancocka zbudowany jest głównie na dwóch akordach i w wersji nagranej w 1973 roku trwa ponad 15 minut, „gad” Maleńczuka natomiast w ciągu niecałych 3 minut znalazł miejsce na solówki wszystkich instrumentalistów, co w przypadku jazzowej kompozycji jest niespotykane.
Do utworu powstał teledysk… zresztą zobaczcie sami.

Jazz, który prezentuje Maleńczuk to  jazz o charakterze rozrywkowym, jazz dla każdego, jazz dla wszystkich. Wydawnictwo Jazz For Idiots to kompilacja standardów takich jak Devil Woman Charlesa Mingusa  czy Mr Syms Johna Coltrane’a w nowym aranżu, utworów autorskich o wdzięcznych tytułach, np. Snobby Bobby, jak również starych melodii  Maleńczuka jak Ach, proszę pani w nowej – jazzowej – odsłonie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również