Newsello.pl

Nie taka cicha: czyli krakowskie kolędowanie z gwiazdami

Od 24 grudnia będzie można zobaczyć bezpłatnie widowisko z najpiękniejszymi polskimi kolędami.
Nie taka cicha (materiały prasowe)
Nie taka cicha (materiały prasowe)

Artyści krakowskiego koncertu wyjątkowo zasiądą na widowni Sali Teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków – by być bliżej widzów! Od 24 grudnia na platformie PLAY KRAKÓW będzie można zobaczyć bezpłatnie widowisko z najpiękniejszymi polskimi kolędami w nowych aranżacjach. Wystąpią m.in. Gaba Kulka, Anna Maria Jopek, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Renata Przemyk, Janusz Radek.

Rok 2020 był pełen zmian, dlatego chcemy go zakończyć subtelnie i z klasą. – Zdecydowaliśmy się powierzyć realizację i świąteczną oprawę koncertu niezawodnemu Maciejowi Sobocińskiemu. I wiem, że efekt zaskoczy wielu widzów, bo w ten wyjątkowy czas odetchniemy od spektakularnych widowisk, by poczuć prawdziwie rodzinną atmosferę. Zamiast zwracać uwagę na wielką scenografię czy efekty, spędzimy ten czas z niezwykle utalentowanymi muzykami, których zaprosiliśmy do współpracy. Będzie szczerze, prosto i elegancko – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF

W prawdziwie domowej atmosferze zaprezentują się: Ralph Kaminski, Bela Komoszyńska, Piotr Zioła, Kasia Lins, Igor Herbut, Gaba Kulka, Renata Przemyk, Janusz Radek oraz Anna Maria Jopek. Dołączą do nich młode reprezentantki krakowskiej sceny – Edyta Górecka i Asia Nawojska. Kierownikiem muzycznym projektu jest Jacek Tarkowski – lider Tarkowski Orkiestra, silnie związany z naszym miastem muzyk, odpowiedzialny za warstwę dźwiękową niezliczonych produkcji filmowych i telewizyjnych. Brzmienie orkiestry wzmocni kojarzony z nurtem world music zespół Kroke.

Koncert Nie taka cicha: krakowskie kolędowanie pojawi się na platformie VOD PLAY KRAKÓW w Wigilię Bożego Narodzenia– W ten sposób chcemy zachęcić do wspólnego świętowania. I chodzi nie tylko o mieszkańców Krakowa, bo dzięki PLAY KRAKÓW koncert będzie można obejrzeć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze w całej Polsce. To nasze nietypowe, lecz dostosowane do obecnych czasów, zaproszenie do spędzenia tego szczególnego okresu z krakowską kulturą – mówi Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa. Aby skorzystać z zaproszenia, wystarczą smartfon, tablet lub laptop podłączone do internetu. Przewagą krakowskiego koncertu nad telewizyjnymi widowiskami jest fakt, że nie jest przerywany reklamami, można go zatrzymać w dowolnej chwili i przewinąć, w dodatku wspólne oglądanie można zaplanować o pasującej wszystkim domownikom godzinie.

W programie wydarzenia pojawią się takie kolędy, jak Cicha nocGdy śliczna Panna, Wśród nocnej ciszy, czy Lulajże, Jezuniu. Będą też nietypowe duety.  Mędrców światawykonają Ralph Kaminski i Asia Nawojska. Możecie wierzyć na słowo – takiego koncertu jeszcze nie było!

Niech nasza Nie taka cicha poniesie się na cały Kraków i nie tylko!

Oglądaj bezpłatnie od 24 grudnia 2020 roku!

 

ip
Fot: materiały prasowe

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kiss (materiały prasowe MJM)

Rockmani z KISS rekordzistami Guinessa

Muzyka
wtorek, 12 stycznia 2021, 13:44
35-metrowe wybuchy pirotechniczne i ponad 70 miotaczy ognia wystrzelonych jednocześnie – to liczby KISS, które właśnie trafiły do Księgi Rekordów Guinessa.

Zobacz również