Newsello.pl

Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki, Anna Dereszowska, Barbara Kurdej-Szatan i inni, będą „Razem w Święta"

„Razem w Święta” to tytuł niezwykłej płyty jaka powstała w ramach akcji „Pomóż Opuszczonym Dzieciom w Święta”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
fot. ip
fot. ip

Na płycie usłyszymy kolędy i piosenki świąteczne zaśpiewane przez wybitnych polskich artystów, takich jak: Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki, Kasia Kowalska, Anna Dereszowska, Magda Kumorek, Zbigniew Zamachowski, Sonia Bohosiewicz, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Łukasz Zagrobelny czy Kasia Wilk oraz dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia z SOS Wiosek Dziecięcych i świetlic środowiskowych.

Płytę będzie można kupić 21.12.2015 z „Gazetą Wyborczą”, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na utrzymanie rodzin SOS.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najważniejsze wydarzenie w roku – czas radości, spokoju i rodzinnych spotkań przy stole. Niestety zbliżające się Święta dla wielu dzieci w Polsce będą pełne smutku, samotności i tęsknoty za bezpiecznym domem. To w ich imieniu Stowarzyszenie wraz z Gwiazdami prosi o pomoc.

Dla wielu podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych to będą pierwsze prawdziwe Święta w życiu. W domach, z których do nas przyszły, gdzie królowała przemoc i alkohol, Świąt się nie obchodziło. W SOS Wiosce Dziecięcej porzucone i osierocone dzieci odnalazły dom, miłość i bezpieczeństwo. W czterech Wioskach SOS mieszka ich aż 465. Mamy także 991 podopiecznych w naszych Programach Umacniania Rodziny. Teraz musimy tej sporej gromadce zapewnić cudowne Święta, takie z choinką pysznymi potrawami i niezapomnianymi prezentami. I jak to dobrze, że mamy tak wspaniałych przyjaciół, którzy nam pomagają. - mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia.

Spotkanie i nagrywanie kolęd z wielkimi Gwiazdami muzyki, filmu i teatru to było dla Dzieci z SOS wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Artyści również byli bardzo wzruszeni podczas sesji nagraniowych.

Spotkałam dziś dziesięcioletnią Amelkę, która mieszka wraz z siódemką rodzeństwa w SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie, i jej tatę SOS, Adama. Adam wraz z żoną Dorotą mają aż ośmioro dzieci. To, że sobie radzą, że dali potrzebującym dzieciom dom jest naprawdę niezwykłe. Melka to urocza, pewna siebie i otwarta dziewczynka. Patrząc na nią widać głęboki sens pracy Rodziców SOS. Przed Świętami warto pomyśleć o prezencie dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują - powiedziała aktorka Magda Kumorek, która wraz z Amelką zaśpiewała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”.


Dzieci były bardzo dobrze przygotowane i świetnie znały teksty. Jak zdradził nam Tata SOS Adam, Melka przez dwa tygodnie ćwiczyła codziennie po szkole. Piękne aranżacje kolęd przygotowali Marcin Nowakowski i Marcin Górny, a dzieci odnalazły się w nich znakomicie. Tak sesję nagraniową z Olgą, podopieczną świetlicy w Skórcu podsumował Zbigniew Wodecki: W czasie swojej długiej kariery śpiewałem z wieloma wokalistkami: ze Zdzisławą Sośnicką, Alicją Majewską, Edytą Górniak, a dziś zaśpiewałem z Oleńką. Organizatorzy poprosili mnie, żeby zachęcić do kupienia płyty, ale ja wiem, że nikogo nie trzeba zachęcać - kupcie, będzie pięknie, a za to wszyscy pójdziemy do nieba. - dodał artysta.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również