Newsello.pl

Muzyczne alternatywne lato – musisz tam być

Są takie miejsca, są takie koncerty, których wprost nie można przegapić.
Muzyczne alternatywne lato
Muzyczne alternatywne lato

Są takie miejsca, są takie koncerty, których wprost nie można przegapić. Prawdziwie energetyzujące, zapadające w pamięć na długo, pozostawiające wspomnienia, do których aż chce się wracać miesiącami. Oto wydarzenia, które uświetnią tegoroczne lato i sprawią, że stanie się o niebo o lepsze. Przejrzyj nasze propozycje letnich koncertów i zanotuj je koniecznie w kalendarzu.

Legendarna gwiazda na legendarnym koncercie

Tej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było – 14 lipca Warszawę odwiedzi Legendary Shack Shakers, który to wystąpi w klubie Hydrozagadka mieszczącym się przy ulicy 11 listopada 22. Lider grupy, Colonel JD Wilkes, to nie tylko pisarz, ilustrator oraz filmowiec, ale i niesamowity muzyk i sceniczny wyjadacz. Wraz z pozostałymi członkami swojej kapeli potrafi skutecznie pobudzić widownię, przekazać jej niesamowitą energię i porażającą dawkę muzycznych wrażeń. Zespół ma już 20-letnie doświadczenie muzyczne, a mimo to do każdego koncertu podchodzi z niesłabnącą werwą. Warszawski koncert będzie gratką dla polskich fanów, by wreszcie zobaczyć swych idoli na żywo.

Legendary Shack Shakers to zabawa konwencją i połączenie tradycyjnego folku, bluesa oraz rocka. Muzycy sięgają po różne techniki i instrumenty – również po mało komercyjne banjo czy harmonijkę ustną. Mnogość narzędzi, niepowtarzalna energia i doskonały kontakt z widownią sprawia, że koncerty grupy stanowią niesamowite doświadczenie. Warto przekonać się o tym na żywo. Więcej informacji na temat tego i innych koncertów można znaleźć na stronie: https://rytmy.pl/wydarzenia/.

Królowie alternatywy na warszawskiej scenie

Alt-J – tę nazwę zna każdy fan alternatywnego brzmienia. Już 17 lipca odwiedzą Warszawę, by wystąpić w EXPO XXI Warszawa - Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe. Brytyjskie trio zachwyca od lat swymi delikatnymi dźwiękami i przemyślanymi, mądrymi tekstami.

Indie-rockowe Alt-J powstało w 2008 roku, ale pierwszy krążek, który trafił do szerszego grona odbiorców został wydany w 2012 roku. Zespół pojawił się w Polsce niejednokrotnie uświetniając między innymi Festiwal Open’er oraz Kraków Live Festival. Za każdym razem urzeka publiczność i pozostawia z muzycznymi wspomnieniami. Koncert w Warszawie będzie okazją, by po raz kolejny posłuchać „Breezeblocks”, „Left Hand Free”, „Matilda”, „Taro” oraz materiału z najnowszej płyty.

Daria Zawiałow i Letnie Napięcie

Daria Zawiałow bywa określana jako jeden z najmocniejszych i najbardziej energetyzujących kobiecych głosów ostatnich lat. Już 17 lipca pozwoli się o tym przekonać gdańskiej publiczności występując w ramach cyklu Letnie Napięcie.

Letnie Napięcie to cykl koncertów odbywających się w postindustrialnych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej. Jedną z występujących tam artystek będzie Daria Zawiałow, która od kilku lat rewolucjonizuje polską scenę muzyczną. Zadebiutowała w 2017 roku z krążkiem „A kysz”, który szybko został doceniony przez krytyków oraz fanów. Dwa lata później wydała równie udany album „Helsinki”, a promująca go trasa koncertowa wyprzedała się jeszcze przed jej rozpoczęciem. Teraz czas na Gdańsk i kolejną dawkę muzycznych emocji.

Artykuł Partnera

fot. shutterstock.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również