Newsello.pl

Music Addicted Festival we Wrocławiu

28 maja odbędzie się pierwsza edycja Music Addicted Festival. We wrocławskim klubie Firlej spotkają się przedstawiciele branży muzycznej na Dolnym Śląsku.
Music Addicted Festival
Music Addicted Festival

Na scenie pojawią się najbardziej rokujące wrocławskie zespoły. Dokładny skład oraz tematy paneli dyskusyjnych poznamy wkrótce.

Music Addicted Festival to wydarzenie, które daje szansę młodym wrocławskim artystom zaprezentowania swojej muzyki szerszej publiczności oraz jest pretekstem do spotkania się przedstawicieli i działaczy branży muzycznej. Jest to pierwszy tego typu event organizowany we Wrocławiu.

Główna ideą Music Addicted Festival jest stworzenie platformy, która integrowałaby środowisko muzyczne na Dolnym Śląsku – muzyków, media związane z muzyką i kulturą, promotorów, managerów, przedstawicieli klubów oraz organizatorów imprez muzycznych. Spotkanie to w dalszej perspektywie ma doprowadzić do powstawania synergicznych działań pomiędzy wszystkimi podmiotami biorącymi udział w wydarzeniu.
Oprócz części muzycznej, w której podzielą się swoją twórczością wrocławscy artyści, odbędzie się również część merytoryczna obejmująca panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli rynku muzycznego na Dolnym Śląsku. Dyskusje dotyczyć będą tematów związanych z dziennikarstwem, mediami oraz organizacją imprez kulturalnych.

Podczas festiwalu pięć młodych zespołów podzieli się swoją twórczością z publicznością. Cztery z nich poznamy już wkrótce, a ostatni zostanie wyłoniony w drodze internetowego konkursu. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję posłuchać artystów obracających się w stylistyce od rock’n’rolla, przez elektropop, aż do muzyki eksperymentalnej.

Organizatorkami festiwalu są założycielki videobloga o tematyce muzycznej Music Addicted Vlog. Wydarzenie doskonale odzwierciedla cel, dla którego powstał kanał na Youtubue - promocja młodych aspirujących artystów. Projekt przedsięwzięcia został doceniony i nagrodzony przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej w ramach konkursu „Liczy się pomysł” w lutym bieżacego. Klub Firlej jest również gospodarzem wydarzenia oraz pełni nad nim opiekę merytoryczną.

ip

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również