Newsello.pl

Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa – dowiedz się więcej o wyjątkowej wystawie!

Mamy zaszczyt zaprosić na crossmedialną wystawę prac Tomasza Kuczyńskiego oraz Słuchaczy Warszawskiej Szkoły Reklamy. Poznaj szczegóły wydarzenia i zobacz przykładowe dzieła!
Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa – dowiedz się więcej o wyjątkowej wystawie! [fot. Warszawska Szkoła Reklamy]
Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa – dowiedz się więcej o wyjątkowej wystawie! [fot. Warszawska Szkoła Reklamy]

Warszawska Szkoła Reklamy zaprasza na crossmedialną wystawę pt. „Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa”, której wernisaż odbędzie się w piątek, 29 czerwca 2018 r. o godzinie 19:00 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Najnowsza ekspozycja obejmie cykl pionowych panoram warszawskich budynków pt. "W pionie… i trochę inaczej" – autorstwa tegorocznego „Mistrza” – wykładowcy WSR - Tomasza Kuczyńskiego, oraz zbiór prac słuchaczy i studentów WSR.

Co na Was czeka?

Odwiedzający wystawę mogą się spodziewać potężnych wrażeń artystycznych – ekspozycja będzie skupiać wiele różnych dyscyplin sztuki: od malarstwa i grafiki poprzez digital paiting, fotografię artystyczną i beauty aż po film i animację. Nie zabraknie prac ściśle związanych ze sztuką użytkową i branżą reklamową – projektów aplikacji mobilnych, tradycyjnych komunikatów prasowych, czy propozycji projektów graficznych dla znanych marek.

Tegoroczny Mistrz – Tomasz Kuczyński (Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Dziennego Studium Dziennikarstwa, a od 30 lat czynny fotograf specjalizujący się w fotografowaniu architektury, wnętrz i wykonywaniu panoram) zaprezentuje cykl tworzonych na przestrzeni ponad dwóch lat pionowych panoram warszawskich budynków.

Jak mówi autor – budynki są jak modelki, mają swoje kreacje czy też kostiumy w postaci elewacji, a czasami ciekawe dodatki z gzymsów czy szkła i rzeźby, dodają uroku „długonogiemu” budynkowi.

Odwiedzający wystawę zobaczą m.in. ciekawe ujęcie pływającej elewacji z luster na ulicy Chmielnej 25 w Warszawie, surowe kratownice z budynku Prosta Tower, czy fantazyjny kadr z Warsaw Spire. Zdjęcia wykonywano za pomocą cyfrowej lustrzanki średnio formatowej Pentax 645D i 645Z. Następnie przy użyciu programów graficznych łączono je w panoramy. Warto zaznaczyć, iż wydruki przedstawiają się imponująco – nie tylko ze względu na jakość materiałów fotograficznych firmy Epson, ale na duży format prezentowanych fotografii, bo aż – 170cm x 60 cm.

fot. Tomasz Kuczyński

Wokół wyjątku, który stanowi cykl „W pionie… i trochę inaczej” tradycyjnie skupiono wybrane prace Słuchaczy i Studentów Warszawskiej Szkoły Reklamy ze wszystkich specjalizacji (Animacji, Fotografii artystycznej i reklamowej, Multimediów, Produkcji i realizacji filmowej i telewizyjnej, Projektowania graficznego, Realizacji intermedialnych, Strategii reklamy i public relations, Wizażu i charakteryzacji).

Odwiedzającym często trudno uwierzyć, że prezentowane projekty są dziełem młodych, uczących się jeszcze osób. Świeże spojrzenie na zagadnienia związane z projektowaniem, nietuzinkowe pomysły oraz eksperymenty z łączeniem różnych dziedzin i niczym nieskrępowana wyobraźnia owocują powstaniem świetnych dzieł – które dzięki ekspozycjom organizowanym przez WSR bywają zalążkiem do nawiązywania pierwszych kontaktów zawodowych.

fot. Martyna Sawośko "Żywiciel"

Gdzie?

Ekspozycja z wielu względów będzie osadzona w stolicy. Ursynowska szkoła, fotografie różnych stołecznych budynków i praska Mała Warszawa połączą oba brzegi Wisły i stworzą niepowtarzalny klimat. Nawiązanie do nowoczesnej architektury w pracach Tomasza Kuczyńskiego w połączeniu z industrialnym charakterem wnętrz Małej Warszawy pozwoli odwiedzającym wczuć się w rytm miasta i zrozumieć część jego wyjątkowej historii. Warto zaznaczyć, że wystawa „Mistrz i Uczeń. Twórcza Perspektywa” zainauguruje nowy rozdział w życiu Małej Warszawy, która tym wydarzeniem otworzy się na działalność wystawienniczą oraz indywidualnych gości – zwiedzających, artystów, miłośników kultury, sztuki, muzyki oraz kulinariów.

Jak wziąć udział?

Wystawę można odwiedzać do 6 lipca. Odwiedzających zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-18:00 oraz w sobotę od 14:00 do 20:00. Niedzielę polecamy spędzić na łonie natury ;)

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/625791421114314/

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Opera Rara

Inauguracja festiwalu Opera Rara

Kultura
czwartek, 24 stycznia 2019, 12:23
Założeniem Festiwalu Opera Rara jest wznawianie i przybliżanie publiczności największych dzieł operowych w zgodzie z duchem epoki i z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli wykonawstwa historycznego.

Zobacz również