Newsello.pl

KultURalia 2018 – podkarpacki festiwal pełen śpiewu i atrakcji!

To już 6. edycja tego ogromnego eventu odbywającego się w Rzeszowie. Dowiedz się więcej o finale tej wielkiej imprezy i towarzyszących jej wydarzeniach! Nie przegap swojej szansy na wzięcie udziału!
KultURalia 2018 – podkarpacki festiwal pełen śpiewu i atrakcji! [fot. materiały prasowe]
KultURalia 2018 – podkarpacki festiwal pełen śpiewu i atrakcji! [fot. materiały prasowe]

O wydarzeniu

VI Podkarpacki Festiwal KultURalia to szereg wydarzeń kulturalno-sportowych trwających 2 tygodnie, których zwieńczeniem jest finał koncertowy.

Tegoroczne KultURalia to 13 dni spotkań kulturalno-artystycznych i sportowych oraz warsztaty, festiwale i inne atrakcje. Łącznie planowanych jest 12 wydarzeń towarzyszących, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Kulminacją VI Podkarpackiego Festiwalu KultURalia będzie pochód ulicami Rzeszowa "Barwnego Korowodu" i ceremonia wręczenia kluczy, którą uświetni występ Arki Noego. Finał pochodu będzie miał miejsce 24 maja na Miasteczku Akademickim UR przy ul. Cichej, gdzie na studentów czekała będzie zabawa przy muzyce sceny klubowej, a dzień później dwie noce koncertowe, 25 i 26 maja. Każdy z trzech dni będzie wyróżniał się innym gatunkiem muzyki.

Jak wziąć udział?

W tym roku VI Podkarpacki Festiwal KultURalia wprowadza karnety trzydniowe oraz bilety jednodniowe. Karnet na 3 dni będzie kosztował 15 złotych i będzie uprawniał do przebywania na terenie festiwalu przez trzy dni jego trwania. Bilet jednodniowy upoważnia natomiast do wejścia jednorazowego na jeden dzień. W dniu imprezy będą dostępne jedynie bilety jednodniowe w cenie 10 zł. Dokładne informacje o możliwości zakupu biletów pojawią się wkrótce na oficjalnym wydarzeniu na facebook’u KultURalia 2018. Wszyscy studenci rzeszowskich uczelni oraz mieszkańcy akademików UR mają darmowy wstęp.

Wydarzenia kulturalno-artystyczne i sportowe

Student ma talent casting (24 IV, 10:00-21:00, Sala koncertowa Wydziału Muzyki)

Ogólnopolski konkurs, który ma na celu zgromadzenie talentów z zakresu tańca, śpiewu oraz sztuki wizualnej ze wszystkich uczelni z naszego kraju oraz wyłonienie największego z nich. Projekt organizowany jest już po raz piąty. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach, tj. casting, który odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. oraz gala finałowa, która odbędzie się 22 maja 2018 r. Uczestnicy konkursu jak i mieszkańcy Rzeszowa i okolic będą mieli możliwość zobaczenia ogromu potencjału, zapału, kreatywności, pomysłów oraz talentów.

Turbokozak (14 V, 17:00-20:00, Stadion Miejski w Rzeszowie)

Czyli sprawdzian umiejętności piłkarskich autorstwa telewizji CANAL+, gdzie możemy oglądać najlepszych zawodników występujących w polskiej lidze oraz reprezentantów Polski. Projekt pozwoli wszystkim uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności, spędzić aktywnie czas rywalizując z innymi zawodnikami. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej osoby, która po 8 konkurencjach uzyska największą liczbę punktów.

ImproLIBACJA (14 V, 17:00-22:00,  Sala koncertowa Wydziału Muzyki)

Komediowe improwizacje sceniczne, w których wezmą udział improwizatorzy z najlepszych grup, które przybędą z różnych zakątków Polski.

W trakcie części oficjalnej wieczoru będzie można obejrzeć zmagania improwizatorów scenicznych, którzy wezmą udział w wielu różnorodnych krótkich formach improwizacji scenicznej.

Noc planszówek (15 V, 18:00-24:00, Pod Palmą)

To festiwal gier planszowych, podczas którego studenci będą mieli możliwość wypróbowania swoich sił w przeróżnych grach planszowych, strategicznych oraz karcianych, a także wziąć udział w licznych turniejach oraz konkursach.

Igrzyska akademickie (16 V, 17:00-20:00, Miasteczko Akademickie UR przy ul. Cichej)

Wydarzenie, które ma na celu promowanie aktywności fizycznej, pracy zespołowej, ale w szczególności dobrej zabawy poprzez wykonywanie poszczególnych konkurencji. Celem projektu jest motywowanie studentów z różnych uczelni do wspólnych aktywności fizycznych, zabaw, które prowadzą do zakładania nowych znajomości, miłej atmosfery oraz uczą współpracy.

Noc filmów (17 V, 20:00–00:00, Miasteczko Akademickie UR przy ul. Cichej)

Wydarzenie ma na celu przyciągnięcie miłośników kina, którzy będą mieli okazję obejrzeć ulubione filmy wyświetlane w plenerze.

Gotuj z dietetykiem (17-18 V, 14:00-17:00, Przyrodniczo Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych, ul. Warzywna)

Warsztaty przygotowywania zdrowych posiłków prowadzone przez dietetyków.

Hydroaktywni (21 V, 11:00-14:00, Przystań “Lisia Góra” nad Wisłokiem)

Hydroaktywni to zawody kajakarskie odbywające się w konkurencjach: dwójki kobiet, dwójki mężczyzn oraz miksy. Rywalizacja odbędzie się na rzece Wisłok (Lisia Góra).

Oczyma niewidomych (21 V, 10:00-12:00, Hol w budynek A0)

Projekt mający na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problemy z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące - cykl warsztatów, prelekcji i szkoleń.

Student ma talent finał (22 V, 17:00-21:00, Sala koncertowa Wydziału Muzyki)

Patrz: Student ma talent casting.

Akademicka Amatorska Liga Siatkówki Mieszanej (23 V, 16:00, Hala sportowa Wydział Ekonomii)

Projekt skierowany do społeczności akademickiej. Celem rozgrywek jest międzyuczelniana integracja studentów podczas wspólnych meczów siatkówki. Głównymi założeniami są: dobra zabawa i czysto sportowa rywalizacja oparta na zasadach fair-play.

BiegUR (24 V. 12:00-14:00, Bulwary nad Wisłokiem)

BiegUR to projekt skierowany do studentów oraz nauczycieli akademickich. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej rozbudowana i mamy nadzieję, że liczba uczestników się podwoi. Trasa biegu jest wyznaczona w okolicach bulwarów (wzdłuż Wisłoka - ok. 5 km). Wydarzenie to ma na celu popularyzację sportu oraz zachęcanie studentów do aktywnego spędzania czasu.

Barwny Korowód (24 V, 17:00-21:00, Trasa: Rejtana -> Rynek -> Cicha)

Barwny Korowód to coroczny przemarsz studentów uliczkami Rzeszowa w celu otrzymania symbolicznego Klucza do Bram Miasta. Biorą w tym udział nie tylko studenci ale i organizacje, zespoły taneczne i artystyczne, które ukazują osobliwości rzeszowskiej kultury. Barwny Korowód wyrusza spod budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego na ul. Rejtana 16c w kierunku Rynku gdzie następuje oficjalne otwarcie KultURaliów. Pochód zakończy przemarsz na Miasteczko Akademickie Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Cichej.

KultURalia 2018 – finał VI edycji!

Czwartek

 • Pochód Barwnego Korowodu
 • Ceremonia wręczenia kluczy – występ Arki Noego
 • Scena klubowa

Piątek

 • De Lux
 • Faster
 • MeGustar
 • Nowator
 • Masters
 • Camasutra
 • Afterparty

Sobota

 • Silent Jaster
 • WSK
 • Forteca
 • Poparzeni Kawą Trzy
 • Nocny Kochanek
 • Quebonafide
 • Bracia Figo Fagot

Po więcej informacji, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku:

 • https://www.facebook.com/events/218484105369725/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również