Newsello.pl

Kalendarze Beaty Pawlikowskiej na nadchodzący rok

Kalendarze na 2018 rok Beaty Pawlikowskiej, czyli cały rok z dobrymi myślami, nauką angielskiego i pozytywnego myślenia.
Angielski w dobrym nastroju przez 365 dni
Angielski w dobrym nastroju przez 365 dni

Beata Pawlikowska przygotowała dwa nowe kalendarze, które każdy może dobrać w zależności od swoich potrzeb lub postanowień na nowy rok. „Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018”, jak podpowiada tytuł, dedykowany jest osobom, które chcą rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne. Drugi to dobrze już znany „Kalendarz 2018. Rok Dobrych Myśli” czyli dwa w jednym – kalendarz i zestaw porad od Beaty Pawlikowskiej. (Edipresse Książki, 30 sierpnia).

„Kalendarz do nauki języka angielskiego 2018” zawiera wszystkie podstawowe informacje, niezbędne do planowania i codziennych zapisków: strony z poszczególnymi tygodniami, kolejne daty, dni tygodnia, imieniny, informację o najważniejszych świętach i dniach wolnych. Święta i niedziele wyszczególnione są pomarańczowym kolorem. Po stronie z tygodniem użytkownik kalendarza znajdzie miejsce na notatki oraz proponowane przez Pawlikowską zdanie lub powiedzenie w języku angielskim opatrzone informacją dotyczącą angielskiej wymowy i polskim tłumaczeniem. Wymowa trudniejszych głosek tłumaczona jest przez autorkę np. na dole strony. Pod niektórymi sentencjami jest też odnośnik do dalszych stron, na których czytelnik znajdzie dodatkowe informacje dotyczące zwrotów użytych w danym zdaniu, inne przykłady i ćwiczenia, a także pomocnicze słownictwo. Na końcu kalendarza są dodatkowe strony, które czytelnik może poświęcić między innymi na ćwiczenia i zadania językowe oraz rozwiązania wszystkich zadań.

Nie bez znaczenia jest też sam sens zdań – mają one wydźwięk motywacyjny, inspirują do pozytywnego myślenia. Pawlikowska przytacza też powszechnie używane angielskie powiedzenia i tłumaczy je zarówno w dosłownym brzmieniu jak też używając polskich odpowiedników. W pierwszych tygodniach nowego roku wita czytelników zdaniami:

The New Year is going to be great! 
[ðe1 Nju Jir yz gołyń tu bi grejt!] 
Ten Nowy Rok będzie świetny!

Where there’s a will, there’s a way 
[Łer ðers1 e łyl, ðers e łej] 
Dla chcącego nic trudnego

Don’t cross your bridges before you come to them! 
[Don’t kros jor brydżys bifor ju kam tu ðem1!] 
Nie martw się na zapas!

Drugi kalendarz czyli „Kalendarz 2018 Rok Dobrych Myśli” Beata Pawlikowska poświęciła wyjątkowo bliskiemu sobie zagadnieniu, mianowicie pozytywnemu myśleniu. Od ponad pół roku wspiera swoich czytelników, ucząc ich jak zmienić swoje życie na lepsze w serii „Kurs pozytywnego myślenia”.

Teraz oddaje w ręce czytelników kalendarz, która przez cały rok, dzień po dniu, może towarzyszyć użytkownikowi. Na początku Beata Pawlikowska zaprasza do skorzystania z aplikacji Tap2C, dzięki której – po zeskanowaniu telefonem ikony aplikacji – można obejrzeć dodatkowe materiały wideo. 

W kalendarzu każdy dzień jest na osobnej stronie. Poza standardową informacją o dniu tygodnia i dacie oraz imieninach, zawiera dodatkowe informacje od autorki. Każda kolejna data ma swoją specjalną okazję, wyjaśnienie tej okazji lub krótki motywacyjny akapit. Na przykład 3 lutego to "Dzień niespodziewanie cudownych zdarzeń", zaś 17 marca to oczywiście "Dzień Świętego Patryka".

Święty Patryk jest opiekunem tych, których opuściła nadzieja. Jak dobrze! Dzisiaj czerpię nową siłę ze wszystkich jego symboli, a najbardziej z zielonej irlandzkiej koniczynki. Ubieram się dzisiaj na zielono!

To świetna zabawa dla czytelników, a przy okazji miła niespodzianka na dzień urodzin, imienin lub ważną rocznicę.
8 czerwca to "Światowy dzień oceanówi dzień twojej wewnętrznej mocy".

Oczywiście, że potrafisz to zrobić! Zaufaj własnej wewnętrznej mocy i skup się na pierwszej drobnej rzeczy, którą masz do zrobienia. Ona poprowadzi cię dalej.

Na nastrój pozytywnie wpływa jedzenie, dlatego np. 18 maja jest poświęcony "Świątowemu dniu pieczenia". W tym dniu Pawlikowska poleca oczywiście pieczenie np. czekoladowych ciasteczek do pracy zrobionych na bazie jej autorskiego przepisu ze 100% zdrowych składników. Z kolei 8 lipca to "Dzień prażonych nasion" i kolejny prosty przepis na zdrową przekąskę. W kalendarzu są też dni muzyczne, np. dzień słuchania piosenek Elvisa Presleya czy Steviego Wondera. Tu przychodzi z pomocą aplikacja Tap2C, dzięki której można szybko i łatwo odtworzyć polecany przez Beatę Pawlikowską utwór.

„Kalendarz 2018 Rok Dobrych Myśli” to nie jest zwykły rocznik z datami. To zbiór inspiracji, dobrych rad i podpowiedzi jak cieszyć się chwilą, jak doceniać dobre momenty w życiu i spędzać je na ważnych czynnościach, które poprawiają nasze samopoczucie.

W obydwu kalendarzach nie brakuje oczywiście charakterystycznych dla autorki rysunków, które towarzyszą użytkownikom co kilka stron i z pewnością umilą korzystanie z kalendarzy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

SkyFashionDay 2018 – studencki pokaz mody we Wrocławiu! [fot. SkyFashionDay 2018]

SkyFashionDay 2018 – studencki pokaz mody we Wrocławiu!

Kultura
poniedziałek, 18 czerwca 2018, 12:46
Już niedługo, galeria Sky Tower zmieni się w prawdziwe królestwo ciekawych stylizacji. Poznaj szczegóły na temat tego wyjątkowego wydarzenia i odkryj w sobie odrobinę młodzieńczej oryginalności!
Prawie Kino Letnie – darmowe seanse na Uniwersytecie Warszawskim! [fot. Projekt Prawie Kino]

Prawie Kino Letnie – darmowe seanse na Uniwersytecie Warszawskim!

Kultura
wtorek, 12 czerwca 2018, 13:11
Mamy zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu wspólnie, w towarzystwie wspaniałych filmów, będziemy mogli zastanowić się nad istotą kina i emocjami, jakie nam ono dostarcza. A to wszystko w plenerze!

Zobacz również

Gdzie przygotować wesele? [fot. materiały prasowe: Agencja FaceIt]
Kultura
piątek, 01 czerwca 2018, 08:45

Gdzie przygotować wesele?

Uroczystości weselne są dla wielu niemniej ważne niż sam ślub!...