Newsello.pl

Joe Satriani i Steve Vai łączą siły w singlu "The Sea of Emotion, Pt. 1" [WIDEO]

W trakcie pięćdziesięcioletniej muzycznej przyjaźni Joe Satriani i Steve Vai, znani również jako „Satch/Vai”, nigdy nie mieli okazji pracować razem nad premierowymi utworami... aż do teraz.
Steve Vai Fot: Krzysztof Zatycki
Steve Vai Fot: Krzysztof Zatycki

The Sea of Emotion, Pt. 1” to niezwykły singiel, który ukazuje synergiczną współpracę tych dwóch legendarnych gitarzystów, którzy płynnie wymieniają się solówkami przez prawie sześć minut. To nie tylko moment w historii muzyki rockowej, ale także zapowiedź tego, co przyniesie przyszłość.

Satriani dzieli się swoimi myślami na temat utworu:

„Kiedy Steve i ja zdecydowaliśmy się na wspólną kompozycję, od razu pomyślałem o naszych skromnych początkach, o tym, skąd pochodzimy i o naszych nastoletnich rock'n'rollowych marzeniach. Każda część piosenki przypomina nam trochę o tym, czym wtedy interesowaliśmy się muzycznie - łącznie z sekwencją akordów, którą Steve i ja czasami jammowaliśmy podczas lekcji gry na gitarze”.

Steve Vai dodaje:

„Ta piosenka i jej pozostałe dwie części są inspirowane gigantycznym terenem przed naszą szkołą średnią. Jako nastolatkowie spędzaliśmy tam godziny na prowadzeniu głębokich dyskusji, dlatego nazwaliśmy to miejsce „Morzem emocji” (The Sea of Emotion)”.

Syn Joe, ZZ Satriani, zainspirowany piosenką, stworzył teledysk, który celebruje te czasy i pokazuje, co Steve i Joe robili na początku lat 70. Joe zastanawia się: „Czy naprawdę nosiliśmy takie ubrania? Tak, nosiliśmy!”

Fani będą mieli okazję usłyszeć nowy materiał na żywo podczas trasy „The Satch-Vai Tour”, która rozpocznie się 22 marca w Orlando na Florydzie i będzie składać się z 38 koncertów. To będzie pierwsza taka okazja od dłuższego czasu, kiedy dwaj przyjaciele wystąpią wspólnie na jednej scenie, co bez wątpienia będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich miłośników muzyki rockowej.

To wydarzenie z pewnością zapisze się w historii muzyki rockowej jako wyjątkowy moment, który świadczy o potędze przyjaźni i wspólnego talentu dwóch legendarnych artystów. 

ip
Fot: Krzysztof Zatycki

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również