Newsello.pl

Japonia oczami Moniki Brodki - Wideo pocztówka 360° z podróży artystki!

Monika Brodka to artystka wyjątkowa, która stale zaskakuje słuchaczy nowymi, niezwykle przemyślanymi wcieleniami muzycznymi. Tym razem po inspiracje wybrała się do Japonii, a my prezentujemy niezwykłą, wideo pocztówkę 360° z tego wyjazdu!
Japonia oczami Moniki Brodki. Wideo pocztówka 360° z podroży artystki!
Japonia oczami Moniki Brodki. Wideo pocztówka 360° z podroży artystki!

Monika Brodka obecna jest na polskiej scenie muzycznej od ponad 12 lat. W tym czasie wydała cztery albumy będące kamieniami milowymi jej kariery oraz dała niezliczoną ilość koncertów w kraju i na świecie. Każda działalność Moniki Brodki jest wyrazem jej nieprzeciętnego podejścia do tworzenia muzyki oraz wagi jaką ma wielopłaszczyznowe poszerzanie horyzontów dla artystycznego rozwoju piosenkarki. Tym razem Monika Brodka po inspiracje wybrała się do Japonii.

- Wróciłam w dużej mierze w miejsca, w których już byłam, więc była to na pewno dość sentymentalna podróż, ale też taka, która mnie uświadomiła, że Japonia to kraj, w którym się naprawdę bardzo dobrze czuję i w którym lubię spędzać swój wolny czas - mówi artystka, dzieląc się wrażeniami z Red Bull Muzyka.

Dla Moniki Brodki była to druga wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni, tym razem nie tylko o charakterze turystycznym, gdyż artystka wystąpiła także przed japońską publiką - Bardzo się cieszę, że udało mi się połączyć zwiedzanie z pracą zawodową. Że nie były to tylko wakacje, ale też zetknięcie się z japońską publicznością, która jest dość podobna do polskiej.

Dwutygodniowa japońska eksploracja Moniki Brodki wypełniona była po brzegi różnorodnymi doświadczeniami - Od spaceru po pięknych ogrodach japońskich w Kanazawie, przez odwiedziny słynącej z poszanowania dla sztuki współczesnej prefektury Niigata, po dłuższy pobyt w Tokio i wizytę w Red Bull Studios. Były zakusy na to, by przy okazji pobytu w Red Bull Studios coś tam nagrać, ale kalendarz tego miejsca jest tak napięty, że tym razem się nie udało - Liczę jednak, że przy następnej okazji taka współpraca dojdzie do skutku - mówi artystka.

- Japonia jest bardzo cywilizowana, super bezpieczna, w krajobrazie można powiedzieć, że dosyć monotonna, więc nie ma tam jakiejś przesadnej egzotyki. Egzotyka jest bardziej w ludziach i w ich zachowaniu - tak natomiast Monika Brodka opisuje swoje wrażenia w rozmowie z Red Bull Muzyka. Co dokładnie kryje się za tymi słowami można przekonać się dzięki zapisowi wideo z podróży artystki. Przez cały czas pobytu Moniki Brodki w Japonii towarzyszyła jej kamera, która rejestrowała obraz w technologii 360°.

Ta wyjątkowa pocztówka pełna nietypowych ujęć Kraju Kwitnącej Wiśni, okraszona muzyką zespołu Kroki i obfitująca w ciekawe historie opowiedziane osobiście przez artystkę jest prawdziwą gratką, zarówno dla fascynatów podróży, jak i fanów Moniki Brodki.

Wyjątkową wideo pocztówkę, jak i wywiad z artystką, można znaleźć na stronie oficjalnej stronie Red Bulla, w kategorii muzyka.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Opera Rara

Inauguracja festiwalu Opera Rara

Kultura
czwartek, 24 stycznia 2019, 12:23
Założeniem Festiwalu Opera Rara jest wznawianie i przybliżanie publiczności największych dzieł operowych w zgodzie z duchem epoki i z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli wykonawstwa historycznego.

Zobacz również