Newsello.pl

HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020 startuje już 29 lutego 2020

Przed nami święto fanów klasyki hip-hopu! Pierwszy festiwal Five Stars HIP-HOP w stylu ‘old school’ odbędzie się w Gdańskim klubie Stary Maneż, w niezwykłym dniu 29 lutego 2020- taka okazja zdarza się raz na cztery lata!
Hip Hop Festiwal
Hip Hop Festiwal

Hity z podwórek nigdy się nie starzeją, ciągle mamy je w pamięci. To były piękne czasy, a teraz mamy szansę powrócić do tamtych chwil. TOPowi artyści, którzy zaczynali w latach 90’ podczas jednego wydarzenia, na jednej scenie. Prawdziwy, stary, dobry hip-hop, jaki znamy i za jakim tęsknimy. 

Organizatorzy Festiwalu zapewniają, że będzie grubo i tłusto, a to za sprawą pięciu Headlinerów: HEMP-GRU, DonGURALesko, SOBOTA, Rufuz & Małach, oraz Obywatel MC. 

HEMP-GRU – ikona Warszawskiego Mokotowa i klasyka gatunku. Ostatni raz w Trójmieście wystąpili w ubiegłym roku, tym bardziej będzie miło ich gościć po takiej przerwie. To wielki powrót legendy po latach solowej działalności Bilona i Żarego. Będziemy hucznie świętować ich 20-lecie na scenie. 

DonGURALesko – jego ostatnia płyta „Latające Ryby” to prawdziwy hit, który dotarł na drugie miejsce listy OLiS. Jeden z barwniejszych postaci polskiego hip-hopu, charakteryzujący się specyficznym chrypiącym wokalem i łatwością w sklejaniu rymów. Twórca albumów, które weszły w kanon rap kultury. 

SOBOTA – Szczeciński artysta, po długiej przerwie wraca z zapowiadanym albumem „Urodzony by wygrać”. Kontrowersyjny wygląd i kontrowersyjna przeszłość, lecz niesamowity talent do tworzenia muzyki i mieszania gatunkami. 

Rufuz & Małach – duet, który narobił wiele szumu w klasycznym rapie, wciąż królujący na listach sprzedaży. Ich świetne utwory razem z Polską Wersją zapoczątkowały wspaniałą karierę. Po solowych projektach znowu wracają jako duet! 

Obywatel MC – prekursor hip-hopu I graffiti w Trójmieście. Na scenie od 1994 roku, zaczynając jako Kaer i występując pod szyldem Deluks wraz z Centem i Rybsonem. Pochodząca z Gdańskiego Wrzeszcza legenda hip-hopu powraca na scenę z nowym projektem Star Dust, a występ na Five Stars Hip-Hop będzie jego koncertem premierowym. 

Wydarzenie uświetni także piękna sceneria Garnizonu Kultury, niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie miasta. Kto choć raz był w Starym Maneżu wie, że warto tutaj wracać, chociażby po to by znowu poczuć smak browaru Vrest, którego oczywiście będzie można spróbować podczas Festiwalu. 

Zapraszamy wszystkich stęsknionych za starym, dobrym bitem na Five Stars HIP-HOP Festiwal Gdańsk 2020. Pierwsze pule biletów już wyprzedane, wydarzenie cieszy się zainteresowaniem, więc trzeba się spieszyć. Wspólnie 29 lutego rozniesiemy Stary Maneż! 

ip

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również