Newsello.pl

Festiwal Dźwięki Słów - zapowiedź

Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych DŹWIĘKI SŁÓW to festiwal, podczas którego lubelska publiczność ma okazję zobaczyć najciekawsze spektakle muzyczne oraz wysłuchać recitali piosenki artystycznej.
Festiwal Dźwięki Słów - zapowiedź
Festiwal Dźwięki Słów - zapowiedź

Trzecia edycja festiwalu odbędzie się w dniach 23-26 czerwca. Festiwal rozpocznie się koncertem mistrzyni interpretacji piosenki literackiej - Magdy Umer, podczas którego usłyszymy nie tylko utwory z dwóch ostatnich płyt artystki - ,,Noce i sny'' oraz ,,Wciąż się na coś czeka'', ale też znane piosenki z jej repertuaru, śpiewane od lat. Zaraz po niej wystąpi Ewa Konstancja Bułhak z recitalem Niestety to nie ty, który jest ukłonem artystki w stronę niezwykłych kobiet – pieśniarek, aktorek śpiewających, tj.: Kalina Jędrusik czy Wioletta Villas.

Drugiego dnia festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć muzyczny spektakl studentów PWST „Godzina Wrońca” w reż. Jerzego Bielunasa, stworzony na podstawie fragmentów powieści Jacka Dukaja Wroniec. W Programie głównym festiwalu pojawi się także Ewa Błaszczyk z recitalem „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”, na który złożą się kompozycje znane z repertuarów Marleny Dietrich, Jacka Kleyffa, czy Stanisława Soyki. Kolejnym wydarzeniem będzie Wieczór Herbertowski Ewy Dałkowskiej, podczas którego usłyszymy nie tylko wiersze Z. Herberta, ale także twórców tj. T. Gajcy, czy S. Baliński. Program W CZTERECH ŚCIANACH zakończą: zagraniczny artysta – Matt Elliott, prezentujący materiał z albumów The Calm Before oraz Drinking Songs, a także muzyczny spektakl „Europejczycy” w reż. Bogusława Sobczuka, na który składają się słynne nieśmiertelne piosenki i poetyckie songi wielkich europejskich twórców.

Na Wirydarzu CK będzie można wysłuchać bezpłatnych koncertów - w ramach programu Sceny Otwartej pojawią się: zespół Isle of love z recitalem „Tam gdzie cyprysy”, prezentujący materiał z debiutanckiej płyty wydanej przed kilkoma tygodniami; Łukasz Jędrys z tekstowo-muzycznym komentarzem do współczesności „LOL”, a także Paweł Ruszkowski, śpiewający wiersze Leśmiana, Staffa, czy Zagajewskiego. Nie zabraknie również motywów ludowych za sprawą muzycznych opowieści snutych przez zespół Chłopcy kontra Basia, a także brzmień inspirowanych muzyką skandynawską, które zapewni zespół Coals. Na Scenie Otwartej pojawią się także siedemnastoletnia Gabriela Kundziewicz z recitalem „Ten taniec” oraz zespół Nic wielkiego, z poetycko-folkowo-jazzowym projektem „Syjamskie Bliźnięta”.

Dodatkowo, przez cały festiwal będzie można oglądać wystawę Doroty Julianny Mościbrodzkiej Życie w Zenicie. Od słowa do słowa, w której autorka łączy zdjęcia i teksty poetyckie. Bogaty program festiwalu uzupełniają także spotkania, których gośćmi, w tym roku będą: wspomniana już poetka i autorka wystawy fotografii Dorota Julianna Mościbrodzka, Teresa Drozda - dziennikarka radiowa, która opowie o Podwieczorku przy mikrofonie oraz o Agnieszce Osieckiej, a także Piotr Szczepanik, z którym będzie można nie tylko porozmawiać, ale także wysłuchać kilku dobrze wszystkim znanych piosenek.

www.facebook.com/LubelskiSalonArtystyczny

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jazz nad Odrą Fot: Zbigniew Warzyński

Fascynująca podróż przez dźwięki drugiego dnia 60. Jazzu nad Odrą [FOTO]

Muzyka
czwartek, 25 kwietnia 2024, 11:16
24 kwietnia 2024 roku wrocławskie Impart Centrum stało się areną dla wyjątkowych koncertów podczas drugiego dnia 60. Jazzu nad Odrą, który zapełnił przestrzeń dźwiękami i magią jazzowych melodii, przyciągając uwagę miłośników muzyki z całego regionu.

Zobacz również