Newsello.pl

"EKANTOR.PL BATTLE OF EUROPE” po raz pierwszy w Polsce

Już w lipcu Zielona Góra na stadionie żużlowym będzie gościć europejską czołówkę w CrossFit. Emocji z pewnością nie zabraknie!
"EKANTOR.PL BATTLE OF EUROPE” po raz pierwszy w Polsce
"EKANTOR.PL BATTLE OF EUROPE” po raz pierwszy w Polsce

W Zielonej Górze kibice będą mogli poczuć atmosferę amerykańskich stadionów, na których tysiące fanów regularnie dopingują najlepszych zawodników CrossFit. Na obiekcie klubu żużlowego Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra odbędzie się finał prestiżowych międzynarodowych zawodów.

Co wyróżnia imprezę w Zielonej Górze? To nie tylko sport i rozrywka, ale także szczytny cel.

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O EKANTOR.PL BATTLE OF EUROPE?

  • finał odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2017 roku
  • w BoE 2017 weźmie udział 136 zawodniczek i zawodników, którzy wystartują w pięciu kategoriach (mężczyźni elita, kobiety elita, mężczyźni elita 35+, mężczyźni open oraz adaptive - osoby na wózkach). Wszyscy uczestnicy musieli przejść 3 etapy kwalifikacji.
  • impreza będzie transmitowana za pośrednictwem Internetu. Organizatorzy planują wysokiej jakości relację z wykorzystaniem kilkunastu kamer, w tym dronów, transmisja będzie dostępna bezpłatnie w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.
  • pula nagród wynosi ponad 15 000 euro.
  • to impreza charytatywna, z której dochód będzie przeznaczony na wyposażenie Wojewódzkiego Szpitala Matki i Dziecka w Zielonej Górze (powstanie do jesieni 2020 roku). Finałowe zawody to element większej zbiórki środków - organizatorzy szacują, że do końca września zgromadzą 250 tysięcy złotych, do końca roku pół miliona, a w najbliższych latach nawet kilka milionów złotych. 
  • stadion żużlowy w Zielonej Górze może pomieścić 14 tysięcy fanów. Zawody Battle of Europe 2017 to impreza, która przyciągnie całe rodziny. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdy, kto pojawi się na trybunach, wspomoże akcję charytatywną - wejściówki będą sprzedawane w formie cegiełek.                                             To nie będzie jednorazowe wydarzenie. Battle of Europe będzie cyklem najważniejszych zawodów w Polsce i jednym z najważniejszych w Europie. 
  • to promocja CrossFit, także wśród osób niepełnosprawnych. Na stadionie odbędzie się konkurencja dla sportowców poruszających się na wózkach. Kluby CrossFit, czyli tzw. boxy, w porównaniu z tradycyjnymi siłowniami, są zdecydowanie lepiej przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.  
  • twarzą zawodów jest najlepszy polski zawodnik CrossFit Marcin Szybaj, który ma na koncie wiele sukcesów w Polsce i za granicą.


Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Konkurs Arla Protein

Konkurs Arla Protein - pochwal się swoim aktywnym dniem!

Sport
czwartek, 28 czerwca 2018, 14:57
Kochasz sport lub fascynuje cię zdrowy styl życia? Dołącz do teamu #ALWAYSSTRONG i razem z Kamilą Szczawińską, Julitą Kotecką, Kasią Bigos, Pawłem Nerkiem i dietetykiem Mateuszem Gawełczykiem pokaż innym, jak wygląda twój sportowy dzień!

Zobacz również