Newsello.pl

Dorian Electra wystąpi w Polsce

Dorian Electra - charakterystyczna postać znana z tworzenia muzyki, tekstów piosenek oraz niebanalnych performensów, podczas każdego z tych zachwyconych, jak i szokuje. 20 maja wystąpi w warszawskiej Hydrozagadce.
Dorian Electra
Dorian Electra

Nagrywa muzykę z gatunku pop, poruszając przy tym kontrowersyjne kwestie związane z filozofią, feminizmem czy seksualnością. Definiuje siebie jako osobę płynną płciowo i wielokrotnie wyraża to w swojej twórczości. Oprócz tworzenia muzyki, Dorian zajmuje się także współ-reżyserowaniem oraz montowaniem swoich klipów. Jak sam mówi: „każda piosenka jest w pełni żywa dopiero z teledyskiem” i od 2010 roku - gdy pojawił się jego pierwszy klip - skupia się na starannym łączeniu przekazów muzycznych z obrazem.  

O Dorian Electra wyjątkowo głośno zrobiło się w 2017 roku po gościnnym udziale w utworze Charli XCXpt. „Femmebot” oraz żywiołowych supportach przed jej koncertami.

Dorian ma na swoim koncie jeden album, który był świetnie przyjętym debiutem. Mowa o "Flamboyant", wydanym w lipcu 201
roku. 

Data: 20.05.2020 
Doors: 19:00 
Start: 20:00 
Miejsce: Hydrozagadka 

ip

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również