Newsello.pl

Devin Townsend zaprasza do Wrocławia

Devin Townsend wystąpi we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 29 listopada 2019.
Devin Townsend 2
Devin Townsend 2

Kanadyjski artysta, Devin Townsend, zapowiedział premierę nadchodzącego albumu "EMPATH", który ukaże się już 29 marca 2019 roku, a promująca go trasa koncertowa "Empath Europe - Volume 1" rozpocznie się w listopadzie. Artysta wystąpi we Wrocławiu już 29 listopada 2019. 

Przygotowując fanów na premierę albumu, Devin pokaże proces powstawania swojego kolejnego, muzycznego dzieła. Na jego kanale na YT będzie można obejrzeć serię dokumentalną, nagraną w formie rozmów telefonicznych, która przybliży wszystkim pracę w studio oraz to, jak wyglądało nagranie albumu ‘Empath’. W ciągu ostatnich kilku lat, sukces na który Devin pracował, przyszedł wraz z mocą kontrolowania własnego, twórczego przeznaczenia. Wydane DVD, na którym zarejestrowany został wyprzedany koncert w Royal Albert Hall, "Retinal Circus" z 2012 roku czy zeszłoroczny koncert "Ocean Machine" z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej Plovdiv wydany na DVD, postawiło go w pozycji, w której z nowym albumem "EMPATH", raz na zawsze określi siebie jako siłę muzyczną, która jest poza jakąkolwiek konkretną klasyfikacją gatunku.

Najnowszy album to dowód ogromnych wartości produkcyjnych i dynamicznej, bezkompromisowej muzykalności. Jest to nie tylko dążenie do wolności twórczej na scenie, ale również próba pokazania, że ciężka muzyka jest naprawdę ważnym narzędziem muzycznym.

Jako support wystąpi zespół Haken.

HAKEN We współczesnej erze muzyki progresywnej jest kilka zespołów, które można uznać za innowacyjne, kreatywne i dynamicznie rozwijające się tak jak zespół HAKEN. Od momentu powstania w 2007 roku, wydali cztery albumy studyjne, jedną EP-kę i jeden album LIVE. Haken zawsze szuka sposobów, by rzucić sobie wyzwanie, a przy tym zadowolić swoich słuchaczy. „Nie lubimy tworzyć prostej muzyki” - wyznaje wokalista Ross Jennings. „Zawsze staramy się przeciwstawić oczekiwaniom i wierzę, że przekroczyliśmy to, co chcieliśmy osiągnąć dzięki naszemu nowemu albumowi Vector.”

ip
fot.Materiały Organizatora

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również