Newsello.pl

Debiuty 2018 – wielkie wydarzenie muzyczne i szansa dla młodych wokalistów!

Od kilkunastu lat, wrocławskie „Debiuty" pomagają kształtować talenty wokalne, jednocześnie dając pełne gwiazd wspaniałe show dla fanów dobrej muzyki!
Debiuty 2018 – wielkie wydarzenie muzyczne i szansa dla młodych wokalistów! [fot. materiały prasowe]
Debiuty 2018 – wielkie wydarzenie muzyczne i szansa dla młodych wokalistów! [fot. materiały prasowe]

O wydarzeniu

Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów „Debiuty" to impreza kulturalna, organizowana cyklicznie co roku, począwszy od 2001. Przegląd składa się z dwudniowych warsztatów wokalno-interpretacyjnych oraz koncertu galowego (poprzedzonego próbami) w trzecim dniu wydarzenia. W tegorocznych warsztatach bierze udział jedenaścioro zdolnych wokalistów z różnych stron Polski i z Wrocławia.

Uczestnicy to przeważnie laureaci przeglądów i festiwali z kręgu tzw. piosenki artystycznej. Mają oni po kilkanaście lub dwadzieścia kilka lat. We Wrocławiu spotykają się, żeby wspólnie doskonalić warsztat, wymieniać doświadczenia i uczyć się od mistrzów. Na koncercie galowym wokaliści wystąpią przed publicznością. 

„Debiuty 2018” ruszają w piątek 8 czerwca. Gwiazdą  Przeglądu będzie aktorka Magdalena Smalara, która podczas imprezy wystąpi w potrójnej roli: prowadzącej warsztaty, zapowiadającej koncert galowy oraz gwiazdy wieczoru, w prezentowanym na koniec gali spektaklu muzycznym „Kobieta do zjedzenia”. Warsztaty, jak co roku, poprowadzi także Jerzy Satanowski. Uczestnikom akompaniować będzie na fortepianie Dominik Mąkosa, a podczas koncertu galowego dołączą do niego perkusista Mateusz Maniak i basista Grzegorz Piasecki. Koncert młodych wokalistów, wieńczący „Debiuty”, odbędzie się w niedzielę 10 czerwca.

Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne będą w MDK Śródmieście.

Gwiazda wieczoru

Magdalena Smalara, to fantastyczna osobowość sceniczna, doskonale kokietująca widzów i urzekająca talentem nie tylko aktorskim, ale i wokalnym. Na co dzień można ją oglądać na deskach stołecznego Teatru Dramatycznego, wcześniej przez 11 lat pracowała w Teatrze Polskim w Warszawie. Od dwóch lat jako wykładowczyni współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina, dzieląc się doświadczeniami z przyszłymi aktorami scen operowych i musicalowych.

Bazując na osobistych doświadczeniach napisała, przy współpracy z kompozytorką Urszulą Borkowską, i wyreżyserowała sobie kulinarny stand-up z piosenkami „Kobieta do zjedzenia”, spektakl, w którym wszystko kręci się wokół jedzenia i wokół nieszczególnie akceptowanych w dzisiejszym świecie jego konsekwencji. 

Szczegóły wydarzenia

XVI Ogólnopolski Przegląd Młodych Wokalistów „Debiuty 2018”

  • 8-9 czerwca – warsztaty muzyczne, MDK Śródmieście
  • 10 czerwca, godz. 18.00 – koncert galowy, CK AGORA, ul. Serbska 5 A

Przegląd „Debiuty 2018” organizowany jest przez Stowarzyszenie Kulturalne MDKart we współpracy z MDK Śródmieście i Centrum Kultury AGORA, a współfinansowany ze środków Miasta Wrocław.

  • www.mdksrodmiescie.wroc.pl
  • www.ckagora.pl
  • www.wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

THREE DAYS GRACE

Three Days Grace w Polsce

Muzyka
piątek, 28 września 2018, 14:09
Three Days Grace wystąpią 23 października we wrocławskim A2 oraz dzień później, 24 października, w warszawskiej Progresji. Kanadyjska grupa rockowa przyjedzie do naszego kraju z nowym materiałem, albumem „Outsider”, który ukazał się na początku marca 2018.

Zobacz również