Newsello.pl

Czuwaj – już wkrótce premiera harcerskiego thrillera!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami najnowszego filmu Roberta Glińskiego, który zabierze nas w mroczną rzeczywistość młodych i zagubionych ludzi.
Czuwaj – już wkrótce premiera harcerskiego thrillera! [fot. materiały prasowe / Monolith Films]
Czuwaj – już wkrótce premiera harcerskiego thrillera! [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Robert Gliński o swoim dziele

Już jutro (08.06.2018) na ekrany kin wejdzie emocjonujący thriller Roberta Glińskiego „Czuwaj”. Reżyser wspomina premierę swojego ostatniego filmu „Kamienie na szaniec”, która jednocześnie stała się genezą dla jego najnowszego projektu:

Zjeździłem z tym filmem pół Polski i odbyłem wiele ciekawych spotkań z młodzieżą szkolną i licealną. Zauważyłem, że młodzi ludzie są zupełnie inni od tych sprzed 10-20 lat. W latach 90. młodzież była pasywna, zagubiona, nie potrafiła znaleźć sobie miejsca. Pokazałem ich w filmie Cześć Tereska.

Potem nastąpił okres, w którym doskonale wiedzieli, czego chcą, a mianowicie chcieli robić karierę, zdobywać pieniądze i pozycję życiową – o tym zrobiłem film Świnki.

A teraz zauważyłem, że coraz więcej młodych ludzi szuka za wszelką cenę wartości – moralnych, duchowych, ideowych. O nich jest Czuwaj.

O filmie

„Czuwaj” to niepokojąca wizja dzisiejszych młodych poszukujących desperacko wartości w świecie, któremu są całkowicie obojętni. To opowieść o ludziach, którzy chcą aż za bardzo i zrobią wszystko, by udowodnić sobie oraz innym, że ich ideały i wzorce są lepsze, pełniejsze i właściwe.

W filmie, dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzy­kownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i to­lerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

"Czuwaj" to kolejny, po „Sali samobójców”, krok na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. Współczesna próba posta­wienia dramatycznych pytań w duchu słynnego „Władcy much”, którego bohaterowie stoją już u progu dorosłości.

W głównych rolach wystąpili młodzi aktorzy Mateusz Więcławek, Magdalena Wieczorek, Jakub Zając i Michał Włodarczyk, których na drugim planie wspierali weterani polskiego kina, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Mastalerz, Leszek Lichota oraz Artur Barciś.

Zapraszamy do odwiedzenia kanału Youtube Monolith Films, na którym oprócz zwiastuna znajdziecie premierowe fragmenty filmu.

Premiera już 8 czerwca 2018!

Czuwaj – Zwiastun

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również