Newsello.pl

Colours of Ostrava 2016 - żeńska odsłona

Colours of Ostrava 2016! - Aurora | Susanne Sundfør | Kovacs |Victoria Hanna | Maria Peszek
Colours of Ostrava 2016
Colours of Ostrava 2016

Aurora – muzyka Norweżki określana jest jako bajecznie tajemniczy dark pop. Dziewiętnastoletnia Aurora Aksnes jest przemyślaną marzycielką, której electropopowe piosenki utrzymane są w enigmatycznym i nieco melancholijnym stylu. Jej pierwsza EP-ka "Running With The Wolves" skradła serca zarówno słuchaczom, jak i krytykom. Załoga z Uniwersal Music nie mogła uwierzyć, że tak wyszukane dźwięki i przebojowe refreny wychodzą z głowy tak młodej dziewczyny, która podczas koncertów walczy z tremą.

Victoria Hanna
- córka rabina, która dziko rapuje starożytne żydowskie teksty. Jej eksperymenty z głosem robią ogromne wrażenie, a współczesne kompozycje łączy z opowieściami z dalekiej przeszłości. Inspiruje się kulturą hebrajską, bawiąc się słowami i dźwiękami. Jej twórczość to wyjątkowe połączenie przeszłości z przyszłością. Nowoczesne brzmienie i sprytnie przemycone, starożytne mądrości - artystka eksploatuje zasoby pradawnej filozofii, poezji i religii. Świadoma swoich wręcz akrobatycznych możliwości wokalnych, tworzy unikalną integrację kabalistycznego mistycyzmu i języka Tory, umieszczoną w nowoczesnym kontekście.

Kovacs
- surowo zabarwiony głos, mroczny wygląd i utrzymane w kabaretowej konwencji koncerty. Dwudziestosześcioletnia piosenkarka swoim debiutanckim albumem "Shades Of Black" wywołała spore zamieszanie w Europie, a media niemal natychmiast okrzyknęły ją holenderską Amy Winehouse.

Susanne Sundfør
– o ekscentrycznym electropopie norweskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów świat dowiedział się stosunkowo niedawno. Wszyscy ze zdziwieniem odkrywali, że ambitna nowa gwiazda pochodzi z Norwegii i ma na koncie już sześć albumów. Swoim zeszłorocznym, genialnym wydawnictwem zatytułowanym "Ten Love Songs" zaprosiła nas do swojej barokowej, muzycznej świątyni, gdzie electro łączy się z popem, a jej fenomenalny głos przenosi słuchaczy do innego świata. W Norwegii Susanne to od dawna wielka gwiazda, w Europie jej światełko dopiero wschodzi.

Maria Peszek
- po raz drugi będzie reprezentować Polskę podczas Colours of Ostrava! Tym razem przywiezie ze sobą... "Karabin"! Nowy album artystki to przede wszystkim osobiste teksty oraz emocjonalne i nonkonformistyczne utwory - zapowiada się wyjątkowo WYSTRZAŁOWY koncert! Znana z nonkonformistycznej postawy, nie ulega trendom i zawsze idzie własną drogą. W Polsce przyprawia o zawrót głowy środowiska konserwatywne, gromadząc jednocześnie podczas koncertów sale pełne zachwyconych fanów. Jej osobiste i niezwykle emocjonalne teksty, często ostrym językiem przedstawiają polskie realia, ale także subiektywne spostrzeżenia artystki.

Czterodniowe karnety na Colours of Ostrava 2016 dostępne są w polskiej przedsprzedaży w internetowym sklepie joyStore by Joytown w cenie 305 PLN.
W kolejnych miesiącach karnety będą pojawiać się w ograniczonych, droższych pulach! Niebawem dostępne będą także bilety campingowe i parkingowe.

Colours of Ostrava 2016
14-17 lipca 2016 | Ostrawa, Czechy

ip

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również