Newsello.pl

"Cicha Noc" z pierwszymi nagrodami w Gdyni! Cichy faworyt konkursu głównego?

Noc, która zmieniła wszystko. Premiera filmu "Cicha Noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego.
"Cicha Noc" z pierwszymi nagrodami w Gdyni! Cichy faworyt konkursu głównego?
"Cicha Noc" z pierwszymi nagrodami w Gdyni! Cichy faworyt konkursu głównego?

22 września, podczas Młodej Gali 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, "Cicha Noc", w reżyserii debiutującego w fabule Piotra Domalewskiego, otrzymała aż pięć nagród. Są to: Nagroda Dziennikarzy, DonKichot - nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, NagrodaSieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda Jury Młodych dla Najlepszego FilmuKonkursu Głównego oraz Kryształowa Gwiazda Elle. 
 
Dawid Ogrodnik ("Chce się żyć", "Ostatnia rodzina"), Tomasz Ziętek("Kamienie na szaniec", "Konwój") oraz Arkadiusz Jakubik ("Wesele", "Wołyń")to gwiazdy "Cichej Nocy". Na ekranie partnerują im Tomasz Schuchardt("Demon", "Jesteś Bogiem"), Maria Dębska ("Moje córki krowy"), Agnieszka Suchora ("Ki") oraz Paweł Nowisz ("Różyczka"). W sieci pojawił się właśnienowy zwiastun promujący tytuł, który do kin w całej Polsce trafi 24 listopada.
 
Domalewski, jak wielu współczesnych polskich twórców (np. w filmach"Ostatnia rodzina", "Moje córki krowy"), pragnął stworzyć wyrazisty obrazpolskiej rodziny i tą drogą nakreślić szerszą wizję naszej pełnej napięćwspółczesności. Tak to tłumaczył: - Chciałbym, żeby moi bohaterowie byliludźmi z krwi i kości. Chcę uniknąć fałszu, który pojawia się często wpolskiej kinematografii, kiedy po raz kolejny widzimy znanych, ogranychcelebrytów, w tych samych, co zawsze, rolach. Oczywiście zależy mi naobsadzie "z górnej półki", ale będę się starał obsadzić aktorów w sposóbnieoczywisty.
 
Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię BożegoNarodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania wintrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (TomaszSchuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stolepojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ nażycie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

"Cicha Noc" w kinach od 24 listopada!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również