Newsello.pl

BrassWood Fest Vol. 0,1 ogłasza kolejne gwiazdy

BrassWood Fest odbędzie się 7 Sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie.
Bass
Bass

7 Sierpnia 2021 w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się niezwykłe wydarzenie łączące muzykę akustyczną z elektronicznymi dźwiękami – BrassWood Fest. Punktem kulminacyjnym tegorocznej odsłony będzie wyjątkowy koncert galowy. Wspólnie z L.U.C. & Rebel Babel Ensemble wystąpią liczni goście, w tym Marcelina i Rahim.

Artyści zagrają znane utwory w nowych aranżacjach i to w towarzystwie brassowych muzyków. Na festiwalu usłyszeć będzie można również PlanBe, Meek, Oh Why? oraz Sarsę, którzy później dołączą także do koncertu galowego. BrassWood Fest poprzedzi brassowa parada przemierzająca sopockie ulice.

O festiwalu: 

Najbardziej wyczekiwanym momentem tegorocznej edycji BrassWood Fest będzie zaplanowany na ten wieczór koncert galowy, łączący solistów z brassowymi muzykami – wszystko pod przewodnictwem L.U.C. W tym niezwykłym przedsięwzięciu gościnnie wystąpią PlanBe, Meek, Oh Why?, Sarsa, Marcelina i Rahim. Wszyscy wykonają utwory w przygotowanych na tę okazję aranżacjach. 7 sierpnia w Operze Leśnej będzie można usłyszeć także solowe koncerty Meek, Oh Why?, Sarsy i PlanBe. Na BrassWood Fest nie mogłoby oczywiście zabraknąć również orkiestr brassowych. W Sopocie zagra m.in. formacja DownTown Brass, słynąca z łączenia tradycji z nowoczesnością oraz Brass Federacja, czyli zespół nawiązujący do twórczości nowoorleańskich brass-bandów.

BrassWood Fest otworzy się też na zagranicznych gości. Podczas tegorocznej edycji w Sopocie wystąpi elektroniczna dziewczęca grupa z Ukrainy – Krapka;KOMA. W ramach rezydencji artystycznych w Goyki3 na zaproszenie Narodowego Centrum Muzyki Francji i Instytutu Francuskiego w Warszawie do Sopotu przyjadą także popularni francuscy DJ-e. Dzięki temu w Operze Leśnej będzie można usłyszeć: Kasztan, Amaurie, Ouai Stéphane oraz VAPA.

BrassWood Fest to nie tylko koncerty w Operze Leśnej, ale także Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierzy sopockie ulice przed festiwalem. Z zaproszonych do udziału w projekcie orkiestr i muzyków powstanie swoisty Big Bang kultywujący polską tradycję jazzową i folkową oraz łączący orkiestry i instrumenty tradycyjne z nowymi stylistykami i współczesnymi aranżerami.

Bilety na BrassWood Fest dostępne są na stronie. Od 1 do 3 czerwca trwa promocja, w ramach której przy zakupie dwóch normalnych biletów, wejściówkę dla dziecka otrzymuje się gratis.

ip
Fot: materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Anitta

Anitta prezentuje nowy singiel "Faking Love" [WIDEO]

Muzyka
poniedziałek, 18 października 2021, 13:27
Brazylijska supergwiazda Anitta prezentuje nowy singiel "Faking Love", w którym gościnnie pojawia się jedna z najlepszych współczesnych raperek, Saweetie.

Zobacz również