Newsello.pl

Ben Frost twórca muzyki do serialu "Dark" wystąpi w Warszawie [WIDEO]

Muzyka Bena Frosta, twórcy ścieżki dźwiękowej do kultowego serialu "Dark", zawita do stolicy Polski, gdy artysta zadebiutuje na scenie warszawskiego klubu Niebo.
Frost Fot: materiały prasowe
Frost Fot: materiały prasowe

Otwierając koncert podczas tegorocznego festiwalu Ephemera, organizowanego przez Warszawską Ephemera oraz krakowski Unsound. Przed jego występem wystąpi Martyna Basta, krakowska kompozytorka i muzyczka.

Wydarzenie planowane jest na 17 maja 2024 a bilety nadal są dostępne, co sprawia, że fani muzyki Bena Frosta mają szansę uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie.

Kim jest Ben Frost?

Ben Frost, znany z niesamowitego związku swojej muzyki z napiętą atmosferą serialu "Dark", zadebiutuje na scenie w Warszawie w ramach trasy promującej jego najnowszy album "Scope Neglect", wydany w renomowanej wytwórni Mute. Na swoim najnowszym albumie Frost eksploruje metalowe brzmienia, jednocześnie sięgając po elementy minimalizmu, przy wsparciu m.in. Grega Kubackiego z Car Bomb oraz Liama Andrewsa z My Disco.

Ben Frost ma bogatą historię związku z festiwalem Unsound. Jego muzyka była integralną częścią programu festiwalu już od początku jego istnienia, a sam Frost był pierwszym artystą, który nagrał podcast dla tego wydarzenia. Kolejnym krokiem w jego współpracy z Unsoundem było stworzenie ścieżki dźwiękowej do adaptacji "Solaris", w której Frost połączył siły z Daníelem Bjarnasonem i Sinfoniettą Cracovią.

Poza "Dark", Frost pracował również nad ścieżkami dźwiękowymi do innych popularnych seriali, takich jak "1899" i "Fortitude". Jego koncert podczas Ephemera będzie więc niezwykłą okazją dla fanów jego twórczości.

Kim jest Martyna Basta ?

Która poprzedzi występ Bena Frosta, to również artystka godna uwagi. Jej muzyka, oparta na gitarze i cytrze, charakteryzuje się swobodną ekspresją i zainteresowaniem formami pamiętnikowymi. Jej album "Slowly Forgetting, Barely Remembering" został ciepło przyjęty przez krytyków, a jej występy na żywo są pełne emocji i autentyczności.

Dla fanów muzyki eksperymentalnej i niezwykłych dźwięków, koncert Bena Frosta oraz występ Martyny Basty to niepowtarzalna okazja do doświadczenia niezwykłych brzmień i artystycznej ekspresji na żywo.

ip
Fot: materiały prasowe 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również