Newsello.pl

Będzie bolało – Adam Kay prezentuje przeżycia lekarza stażysty w brytyjskiej służbie zdrowia

Lekarz to zawód poważany, pełen szlachetności i wyższych wartości... Czy jednak na pewno? Jak są traktowani młodzi pracownicy szpitali? Ta książka to jednocześnie zabawna, ale i brutalna konfrontacja z rzeczywistością.
Będzie bolało – przeżycia lekarza stażysty w brytyjskiej służbie zdrowia [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo Insignis]
Będzie bolało – przeżycia lekarza stażysty w brytyjskiej służbie zdrowia [fot. materiały prasowe / Wydawnictwo Insignis]

Zapraszamy do zapoznania się książką, której autorem jest Adam Kay – były lekarz, a w tej chwili nagradzany artysta komediowy, pisarz, autor scenariuszy telewizyjnych i filmowych. "Będzie bolało" to wyjątkowa pozycja, która nie bez powodu stała się w Wielkiej Brytanii numerem jeden na listach bestsellerów, a prawa do przekładu zostały już sprzedane do 17 krajów.

A do tego, specjalnie dla czytelników Newsello.pl... Konkurs! Zapraszamy!

Opis

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi…

…i witaj w świecie lekarza stażysty!

Spisywana potajemnie po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach książka komika i byłego lekarza Adama Kaya Będzie bolało to szczery do bólu opis jego walki na pierwszej linii frontu brytyjskiej służby zdrowia. Z zabawnych, przerażających i wzruszających zapisków Kaya dowiecie się wszystkiego, co chcieliście wiedzieć (i czego wolelibyście nie wiedzieć) o życiu lekarzy na oddziale i poza nim.

Uwaga! Lektura tej książki może pozostawić blizny!

Opinie

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto pracuje w publicznej służbie zdrowia, korzysta z niej lub wypowiada się na jej temat. Będziecie się śmiać, płakać, znowu śmiać i na pewno starannie przemyślicie decyzję o posiadaniu potomstwa.

– Dean Burnett, autor książki Gupi muzg

Czytając te zapiski, równie często śmiałam się co płakałam. Adam (...) stworzył wspaniałą narrację, sprawiając, że czytelnik czuje, co przeżywają lekarze, dla których codziennością jest bliski kontakt z chorobą, rozpaczą i śmiercią. Naprawdę błyskotliwa książka.

– prof. Clare Gerada, była przewodnicząca Królewskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych,
odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego

Zabawna, szokująca, poruszająca i bezpretensjonalna – jeśli po przeczytaniu tej książki nie odczuwacie głębokiej wdzięczności za to, co robią dla was lekarze z brytyjskiej służby zdrowia, jesteście albo wtórnymi analfabetami, albo zasiadacie w brytyjskim parlamencie z ramienia Partii Konserwatywnej.

– John Niven.

Premiera książki miała miejsce 6 czerwca 2018 roku.

Polecamy!

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18] [fot. materiały prasowe / Monolith Films]

Rozpruci na śmierć – zwiastun i fragmenty filmu [+18!]

Rozrywka
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 11:05
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi nadchodzącej komedii dla dorosłych, w której wystąpi m.in Melissa McCarthy o której przeczytacie tu kilka ciekawostek!

Zobacz również