Newsello.pl

„Bądź o krok do przodu” przed niewłaściwymi zachowaniami!

Niestety, nadal bywa, że kobiety są obiektami niestosownych zaczepek na ulicy. Wiele osób nie wie jak w takich sytuacjach zareagować, więc przygotowano specjalne wydarzenie, które ma nauczyć Kobiety jak sobie z tym radzić.
„Bądź o krok do przodu” przed niewłaściwymi zachowaniami! [fot. materiały prasowe]
„Bądź o krok do przodu” przed niewłaściwymi zachowaniami! [fot. materiały prasowe]

Projekt „Bądź o krok do przodu” realizowany przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego w ramach programu „Zwolnieni z teorii” jest dedykowany przede wszystkim kobietom, które chcą poczuć się pewnie na ulicy, w klubie, kawiarni i wielu inny sytuacjach życia codziennego.

Większość zespołu projektowego to kobiety, które ogłaszając swój projekt w social mediach same przyznają, że spotkały się z różnymi nieprzyjemnymi zachowaniami skierowanymi w swoją stronę, takimi jak gwizdnięcia, zaczepki fizyczne i słowne, komentowanie wyglądu etc. Stąd też pomysł na projekt:

Zauważamy problem, a nie widzimy łatwo dostępnego rozwiązania

– wyznają.

Dlatego też ruszyły one z kampanią „Bądź o krok do przodu”, aby pokazać kobietom jak reagować w takich sytuacjach oraz jak im zapobiegać. Kampanią, która zostanie zwieńczona wydarzeniem – już w najbliższą sobotę (21.04.2018) o godzinie 13:00 w sali wystawowej przy kawiarni Costa Coffee w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ulica Dobra 56/66) uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji, trenerem samoobrony oraz psychologiem. Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną, dlatego zalecany jest swobodny ubiór.

Po więcej informacji zajrzyj na:

  • Facebook: https://facebook.com/Bądź-o-krok-do-przodu-1956480391336150/
  • Instagram @krokdoprzodu

Zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne [fot. unsplash.com - autor: Fatih Kılıç]

3 powody, dlaczego warto pójść na warsztaty teatralne

Kultura
wtorek, 24 września 2019, 11:03
Często chodzisz do teatru na różne spektakle? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z teatrem? W każdym z tych przypadków doskonałym pomysłem może być udanie się na warsztaty teatralne!

Zobacz również