Newsello.pl

Árstíðir wystąpi w Krakowie

Árstíðir - ich kariera to kręta ścieżka przebiegająca przez szczyty i doliny. Są na niej wielkie sukcesy, finansowe kłopoty, niezapomniane koncerty i nagrody.
Árstíðir
Árstíðir

W półroku, jakby na przekór losowi, kapela znalazła sięna szczytach islandzkich list przebojów. Gdy mieli leciećw 2010 roku w światowątrasękoncertową, wybuchł…wulkan Eyjafjallajökull, który sparaliżowałruch powietrzny. Chłopaki dopięli swego –trasa odbyła się. Do dzisiaj Árstíðir wystąpiłw ponad 30 krajach na różnych kontynentach.

W 2012 roku Árstíðir byłpierwszym islandzkim zespołem, który wygrałnagrodęEiserner Eversteiner European Folk Music Award (w Plauen, Niemcy). Niedługo później podczas trasy koncertowej właśnie w Niemczech, muzycy spontanicznie postanowili zaśpiewać"Heyr himna smiður" (islandzki hymn) na dworcu kolejowym Bürger Bahnhof w mieście Wuppertal. Wykonanie zarejestrowałich kumpel telefonem komórkowym i wrzuciłdo sieci. Video spotkało sięz wielkim zainteresowaniem na całym świecie i Árstíðir znowu byli na ustach koneserów dobrej muzyki. Do dziśtamto wykonanie obejrzano ponad 5 milionów razy.

Muzyka Árstíðir jest sprzeczna z gatunkowymi granicami. Najlepiej można jąopisaćjako indie folk rock z wpływami klasycznymi. Czy to na stacji kolejowej w Niemczech, w sali koncertowej w Rosji, czy w barze w Reykjavíku, muzyka tych facetów fascynuje publicznośći tworzy rodzaj intymności, która zachwyca i pochłania.

Jeden z najaktywniejszych islandzkich zespołów rusza w kolejnąeuropejskątrasękoncertową. Tym razem zahacząo Polskę! Grupa ma na koncie pięćalbumów. W Polsce będzie promowaćnowy, piękny krążek - "Nivalis".

Koncert:
Data: 19.02.2019
Miejsce: Klub Żaczek/Kraków

Bilety: 
50 zł- w przedsprzedaży
70 zł- w dniu koncertu

ip
Fot: Materiały Organizatora

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Skalpel

Skalpel Big Band wystąpi w Sopocie

Muzyka
wtorek, 16 lipca 2019, 17:41
Duet Skalpel to dzisiaj już klasyka europejskiego nu jazzu. Koncert odbędzie się już 19 lipca w Operze Leśnej.
Roksana Węgiel

Roksana Węgiel wydaje nowy album

Muzyka
piątek, 17 maja 2019, 13:58
Debiutancki album Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018oraz pierwszej edycji The Voice Kidsukaże się już 7 czerwca 2019 roku.

Zobacz również