Newsello.pl

Anneke Van Giersbergen zaprasza na koncerty w Polsce [WIDEO]

Anneke Van Giersbergen, znana szczególnie ze śpiewu w zespole The Gathering, trzykrotnie wystąpi w Polsce w ramach swojej solowej, akustycznej trasy
Anneke Van Giersbergen
Anneke Van Giersbergen

Holenderska wokalistka Anneke Van Giersbergen ma na koncie nie tylko autorskie wydawnictwa – w tym najnowszy Darkest Skies Are The Brightest, ale i gościnny udział w utworach znanych wykonawców, takich jak Within Temptation, Anathema czy Moonspell, a nawet Napalm Death.

O artystce: 

Anielski głos i piękny uśmiech Anneke van Giersbergen poznaliśmy najpierw w legendarnej holenderskiej grupie The Gathering. W dalszym etapie swojej przebogatej kariery Holenderka udowodniła, że jest artystką niezwykle wszechstronną, zainteresowaną wyrażaniem się w różnych zespołach, projektach i kolaboracjach.

Danny Cavanagh, Napalm Death, Devin Townsend, Moonspell, John Wetton i Geoff Downes – to tylko kilku z kilkudziesięciu artystów, którzy występowali i/lub nagrywali z Anneke. Oczywiście artystka pracowała też wielokrotnie na własny rachunek, czy to pod szyldem Agua de Annique, czy pod własnym imieniem i nazwiskiem, czy w progmetalowym VUUR. Najczęściej głos Anneke słychać albo w atmosferycznym rocku, albo w melodyjnych i nierzadko epickich odmianach metalu. Epatująca optymizmem i uśmiechem, imponująca humorem i inteligencją, a przede wszystkim zawsze mająca czas dla fanów.  Anneke van Giersbergen to artystka, której po prostu nie da się nie lubić. Nie raz i nie dwa oczarowała polskich fanów, przed którymi zawsze chętnie występuje. W 2021 roku ukazała się solowa płyta holenderskiej wokalistki, "The Darkest Skies Are the Brightest", która w ojczyźnie Anneke dotarła do wysokiego piątego miejsca na liście albumów.

Koncerty: 
31 X 2022 @ Poznań, Blue Note
2 XI 2022 @ Wrocław, Stary Klasztor
3 XI 2022 @ Kraków, Manggha Centrum

ip
Fot: materiały prasowe

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również