Newsello.pl

10 lat Con Fuoco – jak uczcić taki jubileusz?

Chór i Orkiestra Smyczkowa krakowskiej AGH mimo stosunkowo krótkiej kariery, zdążyły już zdobyć liczne wyróżnienia i zwrócić na siebie uwagę wielkich nazwisk. Z okazji urodzin, przygotowany jest wielki projekt, w którego realizacji możecie pomóc.
10 lat Con Fuoco – jak uczcić taki jubileusz? [fot. materiały prasowe Con Fuoco]
10 lat Con Fuoco – jak uczcić taki jubileusz? [fot. materiały prasowe Con Fuoco]

O projekcie

Chór i Orkiestra Smyczkowa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie „Con Fuoco” w 2019 roku obchodzić będzie jubileusz 10-lecia istnienia zespołu. Z tej okazji na luty 2019 organizacja planuje tygodniowy wyjazd do RPA.

Wyjazd jest odpowiedzią na zaproszenie znanego dyrygenta z Durbanu, który dostrzegł potencjał chóru Con Fuoco AGH na 13. Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Mundus Cantat” w Sopocie.

W programie wyjazdu planowane są koncerty w kilku dużych miastach (Durban, Johannesburg, Pretoria). Celem projektu jest promowanie Małopolski, miasta Kraków oraz AGH, a także wymiana kulturowa z miejscowymi chórzystami.

Obecnie zespół zbiera pieniądze, aby wyjazd mógł być zrealizowany. Wolne datki można wpłacać na zbiórkę internetową: https://zrzutka.pl/e4jkr2, a co poniedziałek na facebooku Con Fuoco wystawia do wylicytowania różne vouchery: https://www.facebook.com/ConFuocoAGH/.

O zespole

„Con Fuoco” to chór i orkiestra smyczkowa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, założony w 2009 roku. Zespół tworzy 49 studentów i absolwentów uczelni (35 chórzystów i 14 instrumentalistów), których głównym celem jest reprezentowanie uczelni i miasta Kraków na arenie krajowej i międzynarodowej.

Zespół zapraszany jest do uczestnictwa w większości najważniejszych wydarzeń muzycznych z udziałem akademickich zespołów chóralnych. „Con Fuoco” jest zespołem wszechstronnym, w jego repertuarze można znaleźć muzykę klasyczną, rozrywkową, utwory a capella oraz duże formy muzyczne na chór, orkiestrę i fortepian. Swoje umiejętności zespół prezentował na konkursach i festiwalach m. in. we Francji, Niemczech, na Węgrzech, Litwie czy Ukrainie.

Mimo że Con Fuoco jest najmłodszym chórem akademickim wśród krakowskich uczelni, już może poszczycić się wieloma sukcesami. Jednym z jego ostatnich sukcesów jest Nagroda Parlamentu Studentów RP "Projuvenes" w kategorii "Kultura Studencka”

Aktualnie

Mimo przygotowań do wyjazdu, Con Fuoco na co dzień normalnie działa. Aktualnie zespół przygotowuje się do Wielkiego Koncertu Rozrywkowego (jeden z największych w roku). 7 czerwca, godz. 20.00 Klub Studio, Kraków.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Slash

Slash wystąpi 12 lutego w Atlas Arenie

Muzyka
środa, 16 stycznia 2019, 14:58
Jedna z najbardziej wyrazistych postaci rock'n'rollowej sceny, fenomenalny gitarzysta i świetny kompozytor - już w lutym w Polsce wystąpi SLASH!
Decapitated wystąpi w A2

Decapitated i Frontside wystąpią w A2

Muzyka
wtorek, 13 listopada 2018, 12:41
25 listopada 2018 we wrocławskim klubie wystąpią gwiazdy muzyki metalowej. W Centrum Koncertowym A2 zagrają zespoły: Decapitated i Frontside.

Zobacz również

THREE DAYS GRACE
Muzyka
piątek, 28 września 2018, 14:09

Three Days Grace w Polsce

Three Days Grace wystąpią 23 października we wrocławskim A2 oraz...