Newsello.pl

1 maja we Wrocławiu zagra Gitarowy Rekord Guinnessa

Już w poniedziałek 1 maja wrocławski Rynek wypelni się tysiącami gitarzystów, którzy przyjadą z całego świata, aby oddać hołd gitarzyście wszech czasów Jimiemu Hendrixowi i podjąć próbę ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa.
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016

Wspólne gitarowe granie stało się już wizytówką Wrocławia w całej Europie, we Wrocławiu nawet krasnoludki mają gitary. „Dołącz i Ty z gitarą. Potrzebujemy 7356 gitar i Ciebie!” – zachęcają organizatorzy. Udział w imprezie i widok wielu tysięcy uniesionych w górę gitar to przeżycie wyjątkowe. Guitar Player Magazine, prestiżowy amerykański magazyn muzyczny, podkreśla niesamowitą atmosferę imprezy. Dzięki łączeniom on-line, gitarzyści przenoszą tę atmosferę radości wspólnego grania, integracji pokoleń z wrocławskiego rynku na cały świat.

W koncercie towarzyszącym Rekordowi Guinnessa wystąpią światowe gwiazdy: THE CRANBERRIES, LACUNA COIL, ENTER SHIKARI i DOG EAT DOG.

Aby zagrać w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata prowadzonej przez Leszka Cichońskiego -  wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Do Rekordu Guinnessa liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, elektryczne, klasyczne i basowe, a także instrumenty pokrewne jak ukulele, banjo czy bałałajka. Organizatorzy zachęcają  do udziału zarówno doświadczonych muzyków, jak i początkujących gitarzystów, niezależnie od wieku. W tym roku, oprócz kultowego „Hey Joe”, uczestnicy będą grać także pozostałe utwory wykonywane wspólnie od lat, na potrzeby nagrania płyty DVD.

Udział w imprezach na wrocławskim rynku jest bezpłatny

Rejestracja uczestników oraz koncerty zaproszonych gości, warsztaty gitarowe i wspólne granie rozpoczynają się o godz 10.00

Zagrają z nami m.in. Grzegorz Skawiński, Jan Borysewicz, Michał Jelonek z zespołem, Greg Koch,  Leburn Maddox, Paweł Domagała,  Piotr Nalepa, Sebastian Riedel,  Andrzej Nowak (TSA), Mietek Jurecki (Budka Suflera), Jacek Krzaklewski (Perfect), Leszek Cichoński i wielu  gitarowych mistrzów w Polski i ze świata.

Oficjalna próba bicia Rekordu odbędzie się o  godz. 16.00.

Wrocławski Gitarowy Rekord to wydarzenie o międzynarodowym charakterze. W poprzednich latach „Hey Joe” wykonywano jednocześnie aż w 12 ośrodkach na całym świecie – m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Rosji, Litwie, Białorusi, Węgrzech i Norwegii. W tym roku połączymy się on-line z ośrodkami w Niemczech, Norwegii, na Węgrzech, Czechach i po raz pierwszy – w Teheranie! Prowadzona na żywo transmisja internetowa na stronie heyjoe.pl sprawi, że do imprezy mogą się przyłączyć wszyscy, którzy nie będą mogą uczestniczyć w biciu Rekordu osobiście.

Po biciu Rekordu od godz. 17.00 w kompleksie Hali Stulecia wystąpi legendarna irlandzka formacja THE CRANBERRIES, z jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek na świecie - charyzmatyczną Dolores O’Riordan.

Zagrają również: pionierzy nurtu crossover - DOG EAT DOG, którzy jako jedni z pierwszych połączyli ostre, metalowe i hardcore’owe brzmienie z rapem, ska i funky, włoska ikona gotyckiego metalu LACUNA COIL, brytyjska grupa post-hardcore’owa ENTER SHIKARI z najnowszym albumem "The Mindsweep” oraz ACID DRINKERS z programem „Tribute to Lemmy”, dedykowanym zmarłemu liderowi zespołu Motorhead.

Coroczne Święto Gitary koncertem 28 kwietnia w Starym Klasztorze otworzy Meshell Ndegeocello - jedna z najwybitniejszych basistek na świecie. Organizatorzy polecają także wyjątkowy wieczór poświęcony Tadeuszowi Nalepie, który odbędzie się dzień później.

Dla gitarzystów biorących udział w biciu Rekordu Guinnessa przygotowano specjalne ulgowe bilety na koncerty festiwalu 3-Majówka 2017, które odbędą się w kompleksie Hali Stulecia.

IP
Fot:Krzysztof Zatycki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Anitta

Anitta prezentuje nowy singiel "Faking Love" [WIDEO]

Muzyka
poniedziałek, 18 października 2021, 13:27
Brazylijska supergwiazda Anitta prezentuje nowy singiel "Faking Love", w którym gościnnie pojawia się jedna z najlepszych współczesnych raperek, Saweetie.

Zobacz również