Newsello.pl

Wakacje w mieście – co zrobić, by były udane?

Wielkie i długie podróże to nie Twoja bajka, ale chcesz przeżyć w te wakacje niezapomnianą przygodę? Nic trudnego! Jest wiele rzeczy które możesz zrobić, a dowiesz się o nich, dzięki temu krótkiemu zestawieniu.
Wakacje w mieście – co zrobić, by były udane? [fot. Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień]
Wakacje w mieście – co zrobić, by były udane? [fot. Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień]

Plecak wrzucony do szafy, świadectwo odebrane, spanie do południa zaliczone... innymi słowy, wakacje czas zacząć! Nadszedł ten upragniony moment i… co dalej? W marzeniach wakacje to czas szalonych, egzotycznych przygód i dalekich wyjazdów. A co, jeśli nie ma takiej możliwości? Czy wakacje w mieście i w domu muszą być synonimem nudy? W żadnym razie! Zerknijcie na ten krótki poradnik, dzięki któremu dowiecie się, jak nie dać się nudzie i trzeźwo spojrzeć na lato w mieście.

Zacznij od tego, co dla Ciebie najcenniejsze – od siebie

Po całym roku walki o oceny, zachowanie, opinię wśród nauczycieli i znajomych, relaks jest w pełni zasłużony. Załóż więc, że te pierwsze dni należą do Ciebie: spanie od i do której chcesz, nadrabianie seriali i filmów, spacery, relaks na plaży czy nad jeziorem. Totalne lenistwo! Byle tylko nie za długo! ;)

Jest czas na coś dla ducha i na coś dla ciała. Maseczka, paznokcie, zmiana fryzury, przegląd garderoby, wszystko to, co sprawi, że będziesz się czuć ze sobą dobrze. Nie szalej też z kaloriami, Fast foody, energetyki, alkohol – to puste kalorie, które kiepsko wpływają na Twoje zdrowie i samopoczucie. Postaw więc na zdrowe cukry, czyli wysyp owocowych słodkości (czerrrrreśnie – mniam!) i warzywne świeżości.

Znajdź swoją pasję!

W ciągu roku tłumaczysz sobie, że nie masz na nią czasu? Teraz nie ma już miejsca na wymówki! Gotowanie, longboard, kite, rower, fotografowanie… Gdzieś tam tkwi Twoja zajawka. Możliwe, że jeszcze jej nie znasz, ale na pewno ją masz. Nie bój się krytyki i komentarzy o słomianym zapale. Nastaw się na próby i błędy. I przede wszystkim na dobry flow! Wakacje to Twój czas, możesz poświęcić go sobie w 100%. Zrób to, tak po prostu!

Doceń małe rzeczy

Na przykład... Twojego zwierzaka, który przez rok czekał, aż będziesz mieć dla niego więcej energii i czasu. Znów spotkaj się znajomymi, tym razem ze spokojną głową! Odwiedź babcię, ciocię lub kuzynów, którzy się za Tobą stęsknili. Zachowaj trzeźwe perspektywy i popatrz na drobiazgi, które przecież tak cenisz.

Zrób coś szalonego…

Przeczytaj książkę. ;) Odkryj nieznane zakamarki swojego miasta, tyle ich jeszcze przed Tobą. Idź na imprezę na trzeźwo. Włącz się w wolontariat. Zorganizuj akcję charytatywną, nawet niewielką - może Twoja starsza sąsiadka potrzebuje pomocy? Wyjdź poza ramy i zrób postanowienie, na które do tej pory nie było miejsca. Zobaczysz, jak zaskoczą Cię jego pozytywne efekty. 

Wakacje w domu nie muszą być nudą, jest na nie mnóstwo sposobów. Może podzielisz się swoimi na FB: Młodość Bez Procentów? https://www.facebook.com/MlodoscBezProcentow/

Młodość Bez Procentów” jest kampanią realizowaną przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień  od 16 lat, a jej celem jest opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej dzieci i młodzieży pomiędzy 12, a 18 rokiem życia. Dociera do coraz większej liczby nastoletnich odbiorców dzięki wykorzystaniu głównych kanałów ich komunikacji: mediów społecznościowych. W tym roku dodatkowo wsparła ją kampania citylightów widocznych na gdańskich przystankach autobusowych. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak poprawić swój komfort psychiczny

Jak poprawić swój komfort psychiczny?

Inne
poniedziałek, 25 stycznia 2021, 14:24
Każdy z nas na co dzień stawia czoła wielu problemom. Jeśli problemy te utrzymują się przez dłuższy czas, nie możemy ich lekceważyć, aby nie nabawić się w przyszłości znacznie większych kłopotów.
Jak przechowywać perfumy

Jak przechowywać perfumy?

Inne
środa, 22 lipca 2020, 14:22
Bez względu na to, czy mamy do czynienia z perfumami męskimi, czy damskimi, trzeba je odpowiednio przechowywać.

Zobacz również