Śląsk wygrywa z Zagłębiem Lubin 2:1 i kończy rok na pozycji lidera! [FOTO]

Zobacz jak wyglądały derby Dolnego Śląska.
WKS - Fot: Krzysztof Zatycki/Newsello.pl

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

W meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1, a strzelcami bramek dla WKS-u byli Michał Rzuchowski oraz Erik Exposito. Trójkolorowi 2023 rok kończą na pozycji lidera rozgrywek!

Choć pierwsza połowa należała do gospodarzy – bo to oni prowadzili grę i częściej zagrażali bramce WKS-u – do przerwy w Lubinie mieliśmy remis. Znów świetnie między słupkami sprawował się Rafał Leszczyński, w opinii wielu najlepszy bramkarz pierwszej części sezonu w całej lidze. Na drugą połowę trener Jacek Magiera zdecydował się posłać do boju zespół z dwoma zmianami w składzie. Jednym ze zmienników był Michał Rzuchowski, który już po dwóch minutach otworzył wynik meczu ładnym strzałem z prawej nogi.

Dla pomocnika to pierwszy gol strzelony w barwach Śląska. W 75. minucie znacznie lepiej radzący sobie na murawie po zmianie stron zespół WKS-u podwyższył prowadzenie. 14 trafienie w sezonie zaliczył najlepszy strzelec EkstraklasyErik Exposito. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Juan Munoz, ale Śląsk nie wypuścił już z rąk zwycięstwa.

16 meczów bez porażki, 41 punktów i pewna pozycja lidera na koniec 2023 roku – to była wybitna runda w wykonaniu Śląska Wrocław! Zespół Jacka Magiery do gry wróci w drugi weekend lutego – wówczas WKS podejmie na Tarczyński Arena drużynę Pogoni Szczecin.