Newsello.pl

Najlepsze miejscówki dla narciarzy w Polsce

Przekonaj się, w których miastach Polski są najlepsze stoki.
Najlepsze miejscówki dla narciarzy w Polsce
Najlepsze miejscówki dla narciarzy w Polsce

Myślisz o wypadzie na narty na weekend? A może niedługo przypada czas długo wyczekiwanego urlopu? Przekonaj się, w których miastach Polski są najlepsze stoki. Wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę, by bajecznie się bawić. Zaplanuj podróż, zbierz ekipę i ruszaj w drogę. Nie zapomnij zabrać aparatu, by utrwalić wszystko na zdjęciach!

Dlaczego Białka Tatrzańska?

To lokalizacja, w której znajduje się kilkadziesiąt tras narciarskich. Co ważne, wykupując karnet, możesz korzystać ze wszystkich. Masz dziesięć kolejek krzesełkowych, by bez trudu dotrzeć na szczyt. Dzięki systemowi naśnieżania na dobre warunki narciarskie możesz liczyć bez względu na rzeczywistą pogodę.

Poznaj wszystkie lokalizacje narciarskie, które wybierając Polacy: https://kioskpolis.pl/gdzie-na-narty-jezdza-polacy/.

Dlaczego Czarna Góra?

Tu jest mniej tras, bo sześć, za to wszystkie łącznie przekraczają 1000 m. Dzięki sztucznemu naśnieżaniu pojeździsz na nartach czy snowboardzie bez względu na zaawansowanie sezonu czy porę dnia. Na części szlaków możesz liczyć na doskonałe oświetlenie ułatwiające uprawianie sportu nawet wcześnie rano i późno wieczorem. Warto też dodać, że w Czarnej Górze na górę łatwo dojechać wygodnymi kanapami z… podgrzewanymi siedziskami!

            

Dlaczego Jaworzyna Krynicka?

Nieco więcej tras niż w Czarnej Górze napotkasz w Jaworzynie Krynickiej. Tu jest ich osiem, z czego większość dla zaawansowanych narciarzy. Czy wiesz, że jedna z tras zyskała miano bardzo trudnej w ocenie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej? To świetne wyzwanie dla wieloletnich sportowców. Udogodnieniami są naśnieżanie, oświetlenie oraz kolej z gondolami, która poniesie Cię na sam szczyt.

Dlaczego Kasprowy Wierch?

Jeśli miałeś okazję jeździć na nartach w Alpach i zakochałeś się w tamtejszych warunkach, w Polsce może odpowiadać Ci właśnie Kasprowy Wierch. Jako jedyny odznacza się warunkami, które można uznać za zbliżone do alpejskich. Pojeździsz tu na nartach, nawet jeśli udasz się pod koniec sezonu. Aby dobrzeć do ośrodka, możesz skorzystać z nowoczesnych wyciągów krzesełkowych lub starszego, gdzie foteliki są drewniane.

Dlaczego Zieleniec?

Masz słabość do Kotliny Kłodzkiej? Wybierz Zieleniec, w którym znajdziesz ponad trzydzieści tras przekraczających 22 kilometry. To miejsce, które mogą pokochać zarówno doświadczeni sportowcy, jak i początkujący narciarze. Wyciągi orczykowe, talerzykowe i taśmy przypomną Ci klimat końca XX wieku. Oczywiście do wyboru masz także wygodne krzesełka i gondole.

             

Pamiętaj o ubezpieczeniu narciarskim!

Bez względu na to, którą lokalizację wybrałeś i jak zaawansowanym jesteś narciarzem, przed wyjazdem w góry wykup właściwe ubezpieczenie narciarskie. Pamiętaj, by minimalny koszt leczenia wynosił co najmniej 30 tysięcy euro, a ratownictwa co najmniej 9 tysięcy euro. Boisz się o bagaże i sprzęt narciarski, bo właśnie zakupiłeś nowy? Te przedmioty także możesz objąć ochroną, rozszerzając polisę turystyczną. Z kolei OC przyda Ci się po to, byś w razie wjechania w kogoś i uszkodzenia jego mienia nie musiał odkupywać przedmiotów za swoje pieniądze. Niech wszystkim zajmie się ubezpieczyciel.

Wykorzystaj internetową porównywarkę ubezpieczeń turystycznych i znajdź ofertę jednocześnie atrakcyjną cenowo i o satysfakcjonującym Cię zakresie. Baw się na stoku bajecznie!

Artykuł Partnera

https://www.shutterstock.com/pl/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Neste Rally Finland 2019
Sport
czwartek, 25 lipca 2019, 10:11

Neste Rally Finland 2019

Jeden z najbardziej popularnych i najszybszych rajdów w kalendarzu Rajdowych...
Rajd Barbórka dzień 2
Sport
czwartek, 25 kwietnia 2019, 10:13

47. Rajd Świdnicki-KRAUSE

Już w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, rozpocznie się 47. Rajd...