Newsello.pl

Jubileuszowy Runmageddon w Myślenicach – start już wkrótce!

To już 50. raz, gdy wystartuje słynny, ekstremalny bieg z przeszkodami! Tym razem, we wszystkich dostępnych formułach i z dodatkowymi atrakcjami dla uczestników i kibiców.
Jubileuszowy Runmageddon w Myślenicach – start już wkrótce! [fot. materiały prasowe]
Jubileuszowy Runmageddon w Myślenicach – start już wkrótce! [fot. materiały prasowe]

Już za tydzień najbardziej ekstremalny bieg przez przeszkody powróci do Myślenic. Wyjątkowy Festiwal Runmageddon rozpocznie się w piątek 4 maja i potrwa, aż do niedzieli 6 maja. To jedyne wydarzenie w roku, w trakcie którego na startujących będą czekać wszystkie formuły Runmageddonu, a także pełne energii i wyzwań Miasteczko Kibica, trasa Kids i niepowtarzalna, ekstremalna nagroda do zdobycia.

W Myślenicach odbędzie się 50. jubileuszowy bieg z cyklu Runmageddon. To jedyna edycja w roku ze wszystkimi pięcioma formułami dla dorosłych: Intro, Rekrut, Classic, Hardcore, Ultra i trasą KIDS dla dzieci. Daje ona możliwość startu każdemu, niezależnie od kondycji fizycznej czy wieku.

Chętni mogą wybrać, czy chcą wziąć udział w Runmageddonie Intro i pokonać trasę 3 km z ponad 15 przeszkodami. Czy bardziej zainteresuje ich formuła Rekrut – 6 km i co najmniej 30 utrudnień lub Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. A może wolą jeszcze bardziej ekstremalne doznania, czyli dystans Hardcore, 21 kilometrów i minimum 70 przeszkód lub Ultra, 42 kilometry i 140 przeszkód. Organizator zapewnia, że wszystkie formuły najeżone będą ekstremalnymi konstrukcjami i zaskakującymi przeszkodami naturalnymi. Linia startu mieścić się będzie na plaży trawiastej, na prawym brzegu rzeki Raba w Zarabiu.

Malownicze trasy

Runmageddon w Myślenicach wyróżniać się będzie niesamowitymi trasami i górskimi widokami. Uczestnicy wyruszą z plaży trawiastej i biec będą w kierunku Stróży, przecinając drogę krajową nr 7 – Zakopiankę. Następnie będą musieli pokonać wody rzeki Raba i przemierzać górskie ścieżki i szlaki. Niezwykle malownicza będzie trasa Hardcore i Ultra, gdzie zawodnicy wbiegać będą stromo pod górę, zielonym szlakiem, by ponownie wróci na plażę. Następnie biec będą wzdłuż rzeki, którą kilkukrotnie przetną. To pewne, nie wyjdą z tego sucho. Mokrzy i pozytywnie zmęczeni zaczną swoją wspinaczkę niebieskim szlakiem na szczyt góry Uklejny. Tam osiągną najwyższy punkt trasy 680m n.p.m. i spojrzą z satysfakcją na panoramę Jeziora Dobczyckiego. Następnie ruszą z powrotem w dół. Najpierw zbiegać będą czerwonym szlakiem, a dalej leśnymi dróżkami, ponownie wchodząc kilka razy do wartko płynącego strumienia. Upragniona Meta czekać będzie na nich na plaży trawiastej.

Atrakcje dla dzieci i kibiców

Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły zmierzyć się z ekstremalnym wyzwaniem na plaży trawiastej i wziąć udział w Runmageddon Kids. Dystans 1 kilometra najeżony zostanie około 10 przeszkodami. Będą się czołgać, zjeżdżać, wspinać na mini ścianki, z pomocą liny przeskakiwać doły i przechodzi przez ciasne „jelita” (rury). Ponadto, partner biegu marka Kubuś zaprosi najmłodszych do swojej kolorowej strefy z konkursami i zabawami. Specjalnie dla starszych fanów ekstremalnych igrzysk na terenie plaży przygotowane zostanie Miasteczko Kibica, w którym na chętnych czekać będzie strefa Challenge marki Haier oraz różne atrakcje przygotowane przez partnerów biegu Renault, Łomża.

Konkurs dla fanów Runmageddonu

W dniu 25 kwietnia na fanpage’u Runmageddonu ogłoszony został konkurs, w którym internauci mają za zadanie udzielić kreatywnej odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego Runmageddon dodaje Ci skrzydeł?”. Osoby, które wymyślą najciekawszą odpowiedź zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w myślenickim konkursie lotów na Indianie – kultowej przeszkodzie Runmageddonu. Konkursowicze trzymając się liny będą lecieć nad zbiornikiem wodnym, w którym finalnie wylądują. Ten kto zrobi to w najbardziej stylowy sposób, wygra lot pilotem akrobacyjnym z Łukaszem Czapielą Red Bull Air Race. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie Jury, składające się z Runmageddończyków obecnych na evencie oraz przedstawicieli Organizatora.

Informacje o zapisach

Zapisy internetowe potrwają do środy 2 maja 2018 do godz. 15:00. Jednak Ci, którzy w ostatniej chwili zdecydują się przeżyć niezapomnianą przygodę, będą mieli szansę zapisać się do startu w Biurze Zawodów od piątku do niedzieli (szczegółowe godziny otwarcia wkrótce). 

Więcej informacji na stronie organizatora: www.runmageddon.pl

Serdecznie zapraszamy!

Plakat wydarzenia

fot. materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak wybrać ubrania na rower? Połącz wygodę i elegancję! [fot. Michał Ficek]

Jak wybrać ubrania na rower? Połącz wygodę i elegancję!

Sport
czwartek, 02 sierpnia 2018, 12:46
Ubrania sportowe mają pomóc uzyskać jak najlepsze wyniki, jednak na co dzień nie zawsze tego potrzebujemy. Sprawdź, jak wybrać odzież rowerową, która łączy dobry wygląd i praktyczne rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Zobacz również