Newsello.pl

Grudzień z Impelkami

Niespełna dwa miesiące temu wystartowała Orlen Liga, a tylko dwie kolejki dzielą nas od półmetka fazy zasadniczej. W grudniu Impelki rozegrają 4 mecze, w tym jedno w Lidze Mistrzyń przed własną publicznością.
fot. freeimages.com
fot. freeimages.com

Najbliższym rywalem wrocławianek będzie drużyna z Łodzi. Budowlane są na fali zwycięstw, a szczególnie groźne na własnym terenie.

Mówi się, że Atlas Arena nie jest „łatwym” miejscem by rozegrać mecz, ponieważ jej kubatura utrudnia znalezienie punktów odniesienia, co szczególnie potrzebne jest rozgrywającej. Łodzianki, świetnie znające tę przestrzeń - mają zatem po swojej stronie ogromny atut, jednak nie jedyny. Budowlane to zbilansowany zespół – dobrze grające skrzydłowe uzupełniane są częstymi atakami przez środek. Impelki chcąc przywieźć do Wrocławia punkty muszą być bardzo skoncentrowane przez całe spotkanie i zagrać „swoją siatkówkę”.

Początek meczu w środę o 18:00. Następnie Impel Wrocław uda się do Bielska – Białej. Tam w niedzielę o 18:00 rozegra ostatnią kolejkę pierwszej rudny fazy zasadniczej. To kolejny mecz Impelek na wyjeździe i kolejny bardzo ważny. Układ tabeli po 11. kolejce będzie miał znaczenie przy losowaniu „drabinki” Pucharu Polski. W czubie tabeli Orlen Ligi jest ogromny ścisk, a na wysokie miejsce ma szansę kilka drużyn.

9 grudnia Impelki zameldują się w końcu w Hali Orbita. Mecz Ligi Mistrzyń rozpocznie się o 18:00. Do Wrocławia przyjedzie Mistrz Turcji – Fenerbahce Stambuł. Będzie to także ostatnie spotkanie wrocławianek przed własną publicznością w 2015 roku. Z tej racji klub przygotował specjalną świąteczną oprawę. Dla kibiców przygotowano wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Kolejna szansa zobaczenia Impelek we Wrocławiu dopiero około 23 stycznia, na kiedy to zaplanowano hitowe spotkanie z Chemikiem Police.

Ostatni mecz w roku Impelki rozegrają ponownie na wyjeździe – tym razem udadzą się do Ostrowca Świętokrzyskiego na rozpoczęcie rundy rewanżowej. Kolejka zaplanowana jest na 12 grudnia. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami – wrocławianki triumfowały 3:0 i na pewno będą chciały powtórzyć wynik.


Mecze 13. kolejki Orlen Ligi, które początkowo zaplanowane były na 19 grudnia zostały przeniesione na 3 lutego 2016 r. Dzięki temu kadra Polski, szykująca się do europejskich kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Rio 2016, będzie miała kilka dni więcej na przygotowania do imprezy. Reprezentacyjne powołania otrzymały Katarzyna Skowrońska – Dolata, Joanna Kaczor oraz Milena Radecka. Pozostałe Impelki pozostaną we Wrocławiu, gdzie będą miały czas na przygotowania do kolejnej części sezonu. 14 kolejka Orlen Ligi startuje 16 stycznia 2016 r.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również