Newsello.pl

Czym zastąpić jazdę na rowerze?

Jazda na rowerze to nie tylko przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, to również doskonały sposób na zdrowy styl życia, na poprawę kondycji i na zrzucenie zbędnych kilogramów.
Czym zastąpić jazdę na rowerze?
Czym zastąpić jazdę na rowerze?

Godzina spokojnej jazdy na rowerze to prosty sposób na spalenie około 500 kalorii bez nadmiernego wysiłku.

Regularna jazda na rowerze zapobiega wielu chorobom, poprawia samopoczucie, relaksuje. Nie ma się co dziwić, że zyskuje coraz więcej zwolenników. Z każdym rokiem w wielu miastach przybywa ścieżek rowerowych, coraz więcej osób chętnie dojeżdża rowerem do pracy i do szkoły.

Gdy przychodzi późna jesień i zima, drogi stają się śliskie, pokryte śniegiem i lodem, a pogoda nie zachęca do jazdy na rowerze, rowery lądują w piwnicy lub garażu i czekają do wiosny. Wielu osobom bardzo brakuje tej przyjemnej formy ruchu. W takiej sytuacji bardzo pomocny okazuje się rower stacjonarny: http://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Rowery-treningowe-1027.html.

Zalety roweru stacjonarnego

Rowery stacjonarne to podstawowe wyposażenie każdej siłowni. Na rowerze stacjonarnym ćwiczyć potrafi każdy, a ryzyko wystąpienia kontuzji podczas treningu jest bardzo niewielkie. Rower treningowy to urządzenie bardzo wygodne i proste w użyciu, osoby ćwiczące same mogą ustawić sobie prędkość jazdy oraz dystans, jaki chcą przebyć. Większość rowerów treningowych wyposażonych jest w komputerek pozwalający kontrolować swoje tętno.

Warto zainwestować we własny rower treningowy. Daje to możliwość ćwiczeń o dowolnej porze dnia, nie jesteśmy też ograniczeni czasowo. Jeżeli jazda na rowerku stacjonarnym okaże się zbyt monotonna, zawsze można włączyć ulubioną muzykę lub oglądać ulubiony serial podczas jazdy. Wówczas nie zauważymy, kiedy przebędziemy odpowiedni dystans i spalimy niechciane kalorie.

Rower stacjonarny to sprzęt do ćwiczeń polecany ludziom starszym, osobom, które mają problemy ze zdrowiem, z kręgosłupem czy ze stawami, nie mogą dźwigać, nie mają siły, by wjeżdżać pod górkę, jeździć po nierównym terenie czy przenieść rower po schodach. Ćwiczenia na rowerze treningowym można w każdej chwili przerwać lub zakończyć.

Ćwicząc na rowerze stacjonarnym nie trzeba się martwić o utrzymanie równowagi, o omijanie innych rowerzystów czy różnorodnych przeszkód na trasie. Koncentrujemy się tylko i wyłącznie na treningu. Jazda na rowerze treningowym to świetny sposób na relaks, na poprawę samopoczucia, to odskocznia od codziennych problemów. Wysiłek fizyczny pozwala się odstresować, odpocząć psychicznie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak wybrać ubrania na rower? Połącz wygodę i elegancję! [fot. Michał Ficek]

Jak wybrać ubrania na rower? Połącz wygodę i elegancję!

Sport
czwartek, 02 sierpnia 2018, 12:46
Ubrania sportowe mają pomóc uzyskać jak najlepsze wyniki, jednak na co dzień nie zawsze tego potrzebujemy. Sprawdź, jak wybrać odzież rowerową, która łączy dobry wygląd i praktyczne rozwiązania, zwiększające bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Zobacz również