Newsello.pl

Bieg IT 2018 – programiści na start! Czas pokazać na co Was stać!

Już wkrótce, odbędzie się w Warszawie wyjątkowa impreza, która pokaże, że praca przed komputerem i zdrowy tryb życia wcale się nie wykluczają!
Bieg IT 2018 – programiści na start! Czas pokazać na co Was stać! [fot. materiały prasowe]
Bieg IT 2018 – programiści na start! Czas pokazać na co Was stać! [fot. materiały prasowe]

Wiele osób myśląc o informatykach, wyobraża sobie zasiedzianych przed komputerami, znudzonych ludzi. Niesłusznie! Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla każdego z nas, a zwłaszcza dla tych, którzy mają “siedzącą” pracę. Nadchodzi wydarzenie, które pomoże ostatecznie zerwać ze stereotypami. Oto Bieg IT!

Bieg IT 2018

Po raz dziewiąty organizatorzy Biegu IT udowadniają, że niesportowy wizerunek branży IT to mit. 19 maja 2018 z inicjatywy firmy IT Kontrakt oraz Stowarzyszenia Pro-Run, na terenie Fortu Bema w Warszawie, wystartuje bieg dla specjalistów sektora informatycznego.   

Bieg IT to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości z osobami pracującymi w branży oraz innymi pasjonatami biegania. Nie bez znaczenia jest też możliwość rywalizacji drużynowej – firmy, które na co dzień konkurują na rynku, wreszcie mogą zmierzyć się w nieco innej dziedzinie. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy!

– mówi Łukasz Krzemiński, Service Delivery Manager w IT Kontrakt, uczestnik Biegu IT z 2017 r.

Jednak Bieg IT to nie tylko sportowe wyzwanie na dystansie 10 km wśród historycznych fortyfikacji. Jedną z dodatkowych atrakcji jest możliwość odreagowania frustracji, jaka często spotyka nas podczas pracy z nienajlepszej jakości sprzętem informatycznym, czyli wzięcie udziału w tzw. “Rzucie PC-tem”.

IT dla najmłodszych

Podczas tej edycji wydarzenia szczególnie dużo uwagi poświęcono organizacji atrakcji dla najmłodszych. Oprócz znanego z poprzednich edycji “Biegu Bajtka” w dwóch kategoriach wiekowych i zabaw typowych dla piknikowego charakteru wydarzenia, na dzieci będzie czekać strefa bezpośrednio związana z profesją ich rodziców. W tzw. “Strefie Robota” odbędą się warsztaty z robotyki dla dzieci już od 4. roku życia. W trakcie zajęć każdy maluch będzie mógł zbudować swojego pierwszego robota, a dzięki specjalnie napisanemu programowi sprawić, że „ożyje”. Dodatkowo przewidziano strefę zwaną “Robostoiskiem”, gdzie mali konstruktorzy będę mogli za pomocą tabletu przeprowadzić robota przez specjalnie stworzony labirynt.

Jak wziąć udział?

Organizatorzy zapraszają do zerwania ze stereotypem statycznego programisty. 19 maja o godz. 11.00 w Forcie Bema dołącz do tych, którzy są efektywni w pracy i aktywni po pracy. Chętni mogą zgłaszać się indywidualnie lub w ramach drużyn firmowych, liczących nie mniej niż 4 zawodników.

Na mecie, wszystkich uczestników biegu będzie czekał zdrowy, owocowy poczęstunek i pamiątkowy medal. Tym, dla których najważniejsza jest rywalizacja przypominamy zwycięskie czasy z zeszłorocznej edycji biegu w Parku Kultury “Powsin”: najlepszy zawodnik osiągnął wynik 38:02 minut, a najlepsza zawodniczka – 39:42.

Dodatkowe informacje oraz zapisy na bieg dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.biegit.pl/.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również