Newsello.pl

Beskid HERO 2018

Końcowe odliczanie do ekstremalnego, górskiego ścigania wkroczyło w decydującą fazę. Już za dziewięć dni rozpoczyna się druga odsłona hard endurowej trzydniówki.
Beskid HERO 2018
Beskid HERO 2018

Dziewicze tereny czekają, aby zweryfikować umiejętności entuzjastów off-roadu, a organizatorzy w pocie czoła starają się o jak najlepsze przygotowanie trasy. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak idą prace przed bezapelacyjnie najbardziej wymagającą i najciekawszą rywalizacją hard enduro w kraju.

Zobacz zdjęcia z Beskid HERO 2017 >>

Tomek, jakie niespodzianki i nowości czekają na uczestników tegorocznej edycji Beskid HERO?

- Zawody Beskid HERO to impreza tworzona głównie dla zawodników przez zawodników – i takie właśnie motto przyświeca nam podczas jej organizacji. Sami startujemy w licznych imprezach Hard Enduro w Europie i wiemy czego oczekuje zawodnik przyjeżdżający na kilka dni w góry: mocno się zmęczyć oraz sprawdzić swoje możliwości i umiejętności. Dlatego też w tym roku trasa zawodów będzie dłuższa, łącznie czeka nas 150 kilometrów ekstremalnego terenu do przejechania w ciągu trzech dni. Do tego całkowicie nowe miejsce paddocku i parkingu dla zawodników, otoczone górami i zlokalizowane tuż przy jeziorze Żywieckim.

Na paddocku dostępny będzie także catering, stoiska naszych partnerów oraz serwis motocykli – na dobrą sprawę zawodnicy mogą się skupić tylko i wyłącznie na zawodach, a wszystko pozostałe czekać będzie na nich na miejscu.    

Pomówmy szerzej o trasie – ta jest dłuższa względem pierwszej edycji. Czy z większą liczbą kilometrów do pokonania wzrósł także poziom trudności?

- Prolog to około 10 kilometrów stosunkowo łatwej trasy, będący rozgrzewką przed kolejnymi dniami. Trasa główna liczy 27 kilometrów – w sobotę zawodnicy pokonają ją trzykrotnie, a w niedzielę dwukrotnie.. w odwrotnym kierunku!

Kto Twoim zdaniem znajduje się w gronie tegorocznych faworytów? Za kogo szczególnie będziesz trzymać kciuki?

- Na listach startowych jest wielu znanych, szybkich i mocnych zawodników, a wśród nich zeszłoroczny zwycięzca David Cyprian, Sebastian Krywult – będący aktualnym Wicemistrzem Europy Enduro, który w tym roku jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu czy Maciej Łoboz – który podczas ostatnich zawodów Enduro Panorama w Rumunii zajął wysokie, 4 miejsce w klasie PRO. Na linii startu staną również aktualny Wicemistrz Świata SuperEnduro - Emil Juszczak, Grzegorz Kargul, czy też znany głównie z motocrossu – Dominik Olszowy. Trzymam kciuki za wszystkich, a wygra najlepszy J

W jaki sposób kibice mogą śledzić rywalizację w najciekawszych miejscach?

- Stworzyliśmy dla nich aplikację mobilną, którą w najbliższych dniach będzie można pobrać zarówno na systemu Android jak i iOS. W aplikacji znajdą się wszystkie niezbędne informacje o zawodach, lista startowa, wyniki live oraz to co najważniejsze – codziennie, dwie godziny przed startem zawodów, ukażą się mapy z najciekawszymi punktami – trudnymi, widowiskowymi odcinkami trasy, na które zapraszamy kibiców.

Czy na fanów czekają również jakieś dodatkowe atrakcje?
- Najciekawszą z atrakcji dodatkowych przygotowanych dla kibiców będzie z pewnością Foto Contest. Każdy z amatorów fotografii ma szansę zyskać miano naszego Foto Ninja J. Wystarczy ustrzelić jak najlepsze zdjęcie podczas zawodów i podesłać je do nas. Warto wziąć udział, ponieważ do zgarnięcia będzie aż 1 000 PLN. Więcej szczegółów o konkursie znajdziecie w najbliższych dniach na naszym profilu na facebook’u oraz na stronie www.beskidhero.pl w zakładce atrakcje dodatkowe.

 Na koniec, zdradź nam proszę, czy entuzjaści beerduro także mogą liczyć na coś ekstra ze strony organizatorów, gdy emocje i kurz bitewny zdążą już nieco opaść?

- Co wieczór spotykać się będziemy w namiocie cateringowym, gdzie wyświetlane będą na dużym ekranie zdjęcia z danego dnia zawodów oraz krótkie video z trasy dnia następnego. A najwytrwalszych bojowników zapraszamy na afterparty do pubu Celna 10 przy Rynku Głównym w Bielsku-Białej, start – niedziela, godzina 20:00!

Końcowe odliczanie do Beskid HERO trwa w najlepsze, a my przypominamy o poszanowaniu terenu. Tereny są udostępnione dla motocyklistów tylko i wyłącznie na czas zawodów. Wszystkich zawodników oraz kibiców prosimy o uszanowanie naszych wysiłków i powstrzymanie się od jazdy po terenie zawodów zarówno przed jak i po wydarzeniu. Jednocześnie informujemy, że osoby bez numerów startowych nie mogą poruszać się sprzętem zmotoryzowanym po terenie zawodów – przy kontrolach służb leśnych organizator nie bierze za nie odpowiedzialności.

ip

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Neste Rally Finland 2019
Sport
czwartek, 25 lipca 2019, 10:11

Neste Rally Finland 2019

Jeden z najbardziej popularnych i najszybszych rajdów w kalendarzu Rajdowych...