Newsello.pl

50. Runmageddon w Myślenicach – relacja z wydarzenia!

Za nami 3 dni ekstremalnych zmagań i świetnej zabawy. Poznaj osoby które zdobyły najlepsze czasy oraz zobacz czemu musieli stawić czoła!
50. Runmageddon w Myślenicach – relacja z wydarzenia! [fot. materiały prasowe]
50. Runmageddon w Myślenicach – relacja z wydarzenia! [fot. materiały prasowe]

Jubileuszowy 50. Runmageddon zapisze się w pamięci uczestników i kibiców ekstremalnymi przeszkodami, idealnymi warunkami pogodowymi i malowniczymi trasami. Myślenice, w majowy weekend stały się rajem dla osób szukających ekstremalnych wyzwań. W całym wydarzeniu wzięło udział blisko 5 400 osób, w tym 4 700 dorosłych i 700 dzieci w formule Runmageddon Kids. Na trasie zadebiutowała także nowa przeszkoda.

Co się wtedy działo?

Piątek, 4 maja był bez wątpienia dniem sportowych harpaganów. W najbardziej wymagających formułach: Hardcore, 21 kilometrów z 70 przeszkodami i Ultra, ponad 42 kilometry z 140 przeszkodami wystartowało blisko 1700 uczestników.

Tego nie da się opisać! To trzeba przeżyć, by zrozumieć, co daje i jaką energię wyzwala start i zdobycie mety w Runmageddonie. Pierwszy raz jestem tutaj w Myślenicach i naprawdę górski klimat Runmageddonu robi wrażenie. Raz biegnie się ostro pod górę, by za chwilę zbiega. Człowiek nie ma sił, ale atmosfera i współuczestnicy motywują do dalszej walki. Walczyłem z trasą 21 kilometrową z 70 przeszkodami i udało się pokonać Hardcora! Kiedy przychodziła słabość piękne widoki rekompensowały wysiłek. - mówi Darek, uczestnik biegu.

Sobota i niedziela, 5-6 maja, przyciągnęły do Myślenic fanów formuł Runmageddon Rekrut, Intro i Classic. Uczestnicy byli niezłomni i odważni. Pokonywali rzekę, przemierzali górskie szlaki i co najważniejsze nie zatrzymywali się przed ekstremalnymi przeszkodami. Zmierzali zdeterminowani i zadowoleni do mety, by na końcu poczuć wielką dumę i niesamowitą radość z pokonania Runmageddonu.

W ten weekend do Myślenic przyjechało także mnóstwo rodzin z dziećmi, które tłumnie zapisywały się do wzięcia udziału w Runmageddonie Kids. Jednokilometrowy bieg dla dzieci z ponad 10 przeszkodami cieszył się wielką popularnością.

Bardzo zadowala nas fakt, że dzieci coraz chętniej decydują się na start w Runmageddonie. Cieszę się też, że nasza niecodzienna przygoda dla dzieci zyskuje zaufanie ich rodziców, którzy pozwalają swoim latoroślom poznać smak ekstremalnej zabawy. – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Myślenicki Runmageddon był interesującym wydarzeniem nie tylko dla startujących, ale również dla oglądających. Strefa Kibica była ulokowana w taki sposób, że można było z niej podziwiać zmagania uczestników pokonujących najbardziej spektakularne przeszkody.

Siedziałam i patrzyłam, jak uczestnicy pokonują olbrzymią przeszkodę Oponeo. Jak walczą na X-manie i wiszą na rurach Pole Dance. To naprawdę robi wrażenie. Ich determinacja zachwyca, a uśmiech z jakim zziajani docierają do mety zaraża i daje myślenia, czy może nie spróbować swoich sił w kolejnej edycji. – mówi Ania z Krakowa.

W trakcie górskiego Runmageddonu nie zabrakło nowości i dodatkowych atrakcji. Uczestnicy i kibice mogli pokonać i zobaczyć nową przeszkodę Aquaman by Samsung. Rozstrzygnięty został też konkurs skoku na Indianie, którego zwycięzca wygrał lot z pilotem akrobacyjnym Łukaszem Czapielą startującym m.in. w Red Bull Air Race!

Najszybsi i najlepsi, czyli zwycięzcy serii Elite

Seria Elite zakłada samodzielne pokonywanie Runmageddonu. Startują w niej osoby fizycznie przygotowane do startu. Nie mogą sobie pomagać, ani też korzystać z pomocy Wolontariuszy. Walczą sami, ścigając się z współzawodnikami i ze swoimi słabościami. Oto najlepsi zawodnicy i ich czasy! (godziny:minuty:sekundy)

W czasie Myślenickiego eventu odbyły się serie Elite 4 formuł Runmageddonu: Ultra, Hardcore, Rekrut i Classic. Najlepsi w najdłuższym biegu okazali się: 

 1. Wojciech Brzoskwinia (06:26:09)
 2. Mateusz Salamon ( 06:50:02 )
 3. Krzysztof Chomicz (06:58:46).

W ultramaratonie w serii Elite wystartowała jedna kobieta Justyna Kępa, która pokonała formułę w 11 godzin, 23 minuty i 21 sekundy.

Dystans Hardcore najszybciej ukończyli:

 1. Sebastian Kasprzyk (02:31:11)
 2. Tomasz Oślizło (02:31:53)
 3. David Hajnos (02:34:01)

W serii Elite Kobiet najszybsze były:

 1. Małgorzata Szaruga (03:18:05)
 2. Małgorzata Daszkiewicz (03:39:16)
 3. Izabela Frontczak (03:54:42)

W Sobotnim biegu Rekrut, w klasyfikacji Serii Elite Mężczyzn trasę 6 kilometrów i ponad 30 przeszkód pokonali najszybciej:

 1. Tomasz Oślizło (00:49:44)
 2. Sebastian Kasprzyk (00:51:18)
 3. Mateusz Krawiecki (00:51:35)

Serię Rekrut Elite Kobiet wygrały:

 1. Małgorzata Szaruga (01:09:11)
 2. Adriana Wierzchowiak (01:10:44)
 3. Magdalena Bentkowska (01:25:53)

W niedzielę trasę 12 kilometrów z ponad 50 przeszkodami najszybciej pokonali:

 1. Mateusz Krawiecki (01:32:58)
 2. Jacek Konewka (01:33:18)
 3. Przemysław Senderski (01:34:42)

Z kobiet, najszybciej dystans Classic pokonały

 1. Madeleine Larsson (02:08:27)
 2. Johanna Dermer (02:15:34)
 3. Eva-Lena Törner (02:37:21)

Wszystkim startującym i wygranym należą się wielkie brawa!

Co dalej?

Kolejna edycja Runmageddonu odbędzie się już 26-27 maja w Warszawie, w wojskowej scenerii Garnizonu Modlin. A do Małopolski ekstremalny bieg przeszkodowy zawita ponownie w dniach 25-26 sierpnia br. gdzie odbędzie się Runmageddon Kraków.

Więcej informacji o wydarzeniach na www.runmageddon.pl .

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również